Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

GRATULACJE OD PREZYDENTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Lidzbarskie Przedszkole nr 6 otrzymało gratulacje od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za zaangażowanie w Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała".

Projekt został ogłoszony z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wzięło w nim udział ponad siedemset tysięcy dzieci z kraju i zagranicy. W Przedszkolu nr 6 należącym do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim rozpoczął się jesienią 2018 r. – Pamiętam jak 20 września zaczynaliśmy go Świętem Przedszkolaka, całym w biało – czerwonych barwach – wspomina Maria Felenczak wicedyrektor placówki.

Do współpracy pani wicedyrektor pozyskała wychowawczynie. Joanna Miszkiewicz, Ewa Urbanowicz, Urszula Montygierd – Łojbo i Agnieszka Wasilewska chętnie zgodziły się na współpracę. Początkowo chyba nie zdawały sobie sprawy przed jak wielkim stają wyzwaniem. Miały w ramach projektu zrealizować z przedszkolakami dwadzieścia zadań. Były wśród nich m.in. takie, jak: przygotowanie uroczystego apelu, koncert pieśni patriotycznych, nauka tańców ludowych i wierszy o naszej Ojczyźnie, zaprezentowanie potraw kuchni regionalnej, wysyłanie „Listów dla Polski”, konkursy: fotograficzny i plastyczny, turniej wiedzy o naszym kraju oraz zorganizowanie zawodów sportowych w oparciu o zasady fair play. I wszystkim tym działaniom towarzyszył niesłabnący entuzjazm zarówno pań jak i dzieci a także ich rodziców. Trzeba zaznaczyć, że projekt był realizowany obok normalnie zaplanowanych zajęć w przedszkolu.

Realizacja zadań została uwieńczona w kwietniu 2019r. otrzymaniem certyfikatu „młodych patriotów” za aktywny i twórczy udział w projekcie. – Myślałyśmy, że jego otrzymanie było nagrodą za nasz trud – przyznają panie. – Nawet nie wiedziałyśmy, że projekt odbywał się pod patronatem Prezydenta. Dlatego też przeżyłyśmy mały szok, gdy otworzyłyśmy kopertę z jego kancelarii. Okazało się, że zawierała ona list gratulacyjny od Głowy Państwa i flagę Polski w lnianym woreczku do jej przechowywania wraz ze ślicznym monogramem.

„Chciałbym złożyć Wam, Drodzy Młodzi Przyjaciele, wielkie gratulacje. Dziękując za Wasz zapał oraz imponujące dokonania. Wasza pomysłowość, ale i skuteczna praca sprawiły, że udało się w piękny sposób uczcić święto odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. To bardzo istotne dla trwania narodu, żeby dobrze znać rodzimą historię i tradycję. Żeby odwoływać się do wspaniałych postaw i czynów naszych przodków. Patrząc w przyszłość zawsze miejcie w pamięci te chwalebne wydarzenia i wybitne postacie polskich dziejów. Niech przypomina Wam o tym flaga Rzeczypospolitej Polskiej. Przyjmijcie, proszę, ten czcigodny symbol naszej tożsamości, znak przynależności do polskiej wspólnoty” – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście do dzieci. Przekazał w nim także słowa podziękowania za zaangażowanie i wysiłek włożony w realizację projektu wychowawcom, rodzicom i opiekunom.

- Ten list oprawimy w ramkę i umieścimy w naszej przedszkolnej galerii – mówi wicedyrektor. - Zawiśnie na honorowym miejscu, tuż obok pisma, jakie kiedyś otrzymaliśmy od królowej Elżbiety II, która dziękowała nam za przysłanie jej życzeń. Flagę zaś będziemy wywieszać podczas ważnych uroczystości w przedszkolu. I dodaje: - Wierzę, że to, co robimy, nie tylko rzutuje na obraz placówki ale przede wszystkim zostaje w naszych dzieciach i w dużej mierze kształtuje ich przyszłość.

Wojciech Karolonek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech
Oceń artykuł:

(0)