środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Profil użytkownika Wojciech

„CZWÓRKA” ODDAŁA HOŁD SWOJEMU PATRONOWI

16 października br. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lidzbarku Warmińskim obchodziła Dzień Patrona – Jana Pawła II. Uczniowie i pracownicy szkoły odświętnie ubrani złożyli w tym dniu szczególny hołd Papieżowi Polakowi.

Uczniowie w tygodniach poprzedzających czas wspomnień pamiętnego październikowego...

WYSTAWA POŚWIĘCONA ŻÓŁKIEWSKIEMU

Lidzbarska „czwórka” włączyła się w obchody roku Stanisława Żółkiewskiego ustanowionego przez Sejm RP z okazji 400 – lecia śmierci wybitnego polskiego hetmana. Uczniowie mogli obejrzeć okolicznościową wystawę.

Inicjatorem uczczenia pamięci hetmana Żółkiewskiego w szkole był uczeń...

ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY

Uczniowie lidzbarskich szkół podstawowych wzięli udział w zawodach sportowych odbywających się w dniach 6-7 lutego 2020 r. pod hasłem „Zimowy zawrót głowy” w Miejskiej Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Polnej.

Zawody miały na celu popularyzację aktywności sportowej dzieci i młodzieży...

Pozbyć się uprzedzeń

W lidzbarskiej „czwórce” zorganizowane zostały obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych. Można było obejrzeć okolicznościową wystawę, wysłuchać koncertu i pozbyć się uprzedzeń wobec tych, którzy wydają nam się „inni”.

"Można mieć dłonie sprawne jak u chirurga i do nikogo ich nie wyciągać....

CHARYTATYWNIE Z PLUSZOWYM MISIEM

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, nauczycielki z przedszkola „Szósteczka” zorganizowały akcję charytatywną dla chorych dzieci.

Ich inicjatywa wpisała się w działania Ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, a...

WSZYSTKIEGO ŻYCZLIWEGO!

Lidzbarska „czwórka” włączyła się w tym roku w obchody Światowego Dnia Życzliwości, który przypada 21 listopada. W szkole odbyło się wiele działań przypominających jak ważne są uśmiech, miłe słowo, przyjazny gest względem innych.

GRATULACJE OD PREZYDENTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Lidzbarskie Przedszkole nr 6 otrzymało gratulacje od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za zaangażowanie w Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała".

Projekt został ogłoszony z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wzięło w nim udział ponad siedemset tysięcy dzieci...

LIDZBARSKA „CZWÓRKA” DLA NIEPODLEGŁEJ

Świętowanie przypadającej w tym roku 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w lidzbarskiej „czwórce” przybrało imponujący wymiar. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli było wręcz niebywałe.

Wchodząc do budynku szkolnego już od progu można było poczuć nastrój świętowania,...

NAJWAŻNIEJSZY JEST POMYSŁ

Na festynie integracyjnym „Spotkajmy się – Poznajmy się”, który 26 października 2019r.odbywał się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim obecni byli: dziennikarka Ewa Lubińska i pisarz Andrzej Ballo, którzy opowiadali o swoich profesjach.

JAK UPOLOWAĆ OBRAZY?

19 września 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim gościł Szymon Teluk – znany rysownik i ilustrator, który poprowadził warsztaty komiksu z elementami karykatury dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Praca z każdą...