Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Profil użytkownika Wojciech

GRATULACJE OD PREZYDENTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Lidzbarskie Przedszkole nr 6 otrzymało gratulacje od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za zaangażowanie w Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała".

Projekt został ogłoszony z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wzięło w nim udział ponad siedemset tysięcy dzieci...

LIDZBARSKA „CZWÓRKA” DLA NIEPODLEGŁEJ

Świętowanie przypadającej w tym roku 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w lidzbarskiej „czwórce” przybrało imponujący wymiar. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli było wręcz niebywałe.

Wchodząc do budynku szkolnego już od progu można było poczuć nastrój świętowania,...

NAJWAŻNIEJSZY JEST POMYSŁ

Na festynie integracyjnym „Spotkajmy się – Poznajmy się”, który 26 października 2019r.odbywał się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim obecni byli: dziennikarka Ewa Lubińska i pisarz Andrzej Ballo, którzy opowiadali o swoich profesjach.

JAK UPOLOWAĆ OBRAZY?

19 września 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim gościł Szymon Teluk – znany rysownik i ilustrator, który poprowadził warsztaty komiksu z elementami karykatury dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Praca z każdą...

NAJAZD MOLI Z „CZWÓRKI” WYRÓŻNIONY!

Pod koniec wakacji do biblioteki lidzbarskiej „czwórki” dotarła radosna wiadomość: znalazła się ona wśród 43 szkół w Polsce, które zostały nagrodzone. Tym razem za zorganizowanie akcji „Najazd moli książkowych”.

To już trzecia nagroda dla tej placówki; poprzednie otrzymała w latach...

NAJAZD MOLI KSIĄŻKOWYCH NA LIDZBARK

Było to siódmego czerwca bieżącego roku. Mole książkowe w liczbie trzydziestu czterech z lidzbarskiej „czwórki” najechały średniowieczne miasto Lidzbark Warmiński forsując z impetem książkami jego główną bramę.

Mole książkowe do tego ataku na miasto przygotowały się długo i starannie...

NAJAZD MOLI KSIĄŻKOWYCH NA LIDZBARK

Było to siódmego czerwca bieżącego roku. Mole książkowe w liczbie trzydziestu czterech z lidzbarskiej „czwórki” najechały średniowieczne miasto Lidzbark Warmiński forsując z impetem książkami jego główną bramę.

Mole książkowe do tego ataku na miasto przygotowały się długo i starannie...

CUDA Z KAWAŁKÓW ŻYCIA

W głównym holu lidzbarskiej „czwórki” zawisła niezwykła wystawa „Inni? Tacy sami!”, która ma na celu zwrócić uwagę uczniów i nauczycieli na miejsce osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Inspiracją po powstania wystawy były dwie okazje. Kwiecień został ustanowiony miesiącem wiedzy...

TYLKO POMAGAJAC - OTRZYMUJEMY

Lidzbarska „czwórka” włączyła się w pomoc dla Sebastiana Borasa, który, aby się rozwijać, potrzebuje skomplikowanej rehabilitacji. W tym celu społeczność szkolna zorganizowała świąteczny kiermasz. Dochód z niego został w całości przeznaczony na leczenie chłopca.

DAĆ SIĘ WCIĄGNĄĆ W ŚWIAT TOLKIENA

25 marca w wielu krajach obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W tym roku po raz pierwszy przeżywano to święto w lidzbarskiej „czwórce”. Miało ono za zadanie przybliżyć uczniom fascynujący świat pisarza.

Pomysł wyszedł od polonistki Sylwii Gnat. – Omawiając z uczniami na lekcjach...