Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Każdy chciał nakarmić dzika

2019-10-31 13:16:11 (ost. akt: 2019-11-05 12:23:21)

Autor zdjęcia: I.Podolecka-Flont

To prawda. Po przyjeździe do Nadleśnictwa Wichrowo uczniowie klasy 5 a i 5 c Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku Warmińskim za najważniejszy punkt programu uznali nakarmienie leciwego już dzika Bolka.

Przysmakiem okazały się przywiezione jabłka, w następnej kolejności były marchewki , a na samym końcu -  rzodkiewka. Dzik chrupał przysmaki, a dzieci mogły do woli go podziwiać.
Na wycieczkę żacy wybrali się  w dniu 23.10.2019 r.( pod opieką  Pań: I.Podoleckiej-Flont, E.Wójcik i M.Jurgielewicz), aby poznać florę i faunę naszego regionu, posłuchać ciekawostek o zwyczajach zwierząt.
Wędrując ścieżką dydaktyczną, dowiadywali się, jak leśnicy troszczą się o las, w jaki sposób prowadzone są nasadzenia, ile lat rosną dęby, jakich ptaków posłuchać można wśród leśnego gąszczu, gdzie bobry budują tamy. Pod korą ściętych drzew uczniowie oglądali larwy, które przemienią się na wiosnę w barwne motyle. Usłyszeli też od oprowadzającej - Pani  Martyny Niestój, że w razie zagubienia w lesie należy dojść do ścieżki, przy której zgromadzone są ścięte i oznakowane pnie, a następnie odczytać z nich cyfry, zadzwonić na numer alarmowy  i ...gotowe. Po takiej informacji zbłąkany możne liczyć na szybką pomoc.
Z wielkim zapałem w czasie spaceru dzieci wyrywały leśne bulwy - topinambur, które miały upiec się w ognisku. Tak się jednak nie stało - wszystkie trafiły do Bolka, a przy ognisku upiekliśmy kiełbaski. Smakowały wybornie.
Po zabawach na świeżym powietrzu, uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły."To był udany wyjazd" - mówili.

Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Wichrowo za te pouczającą wyprawę.


I.Podolecka-Flont

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SA #2828141 | 176.221.*.* 1 gru 2019 23:33

    Zorganizujcie im wycieczkę do Warszawy, tam jest dużo dzików do karmienia. To nie jest aluzja, faktycznie mam na myśli zwierzęta.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages