Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Policja apeluje: bądź czujny i nie daj się okraść na cmentarzu!

2019-10-28 20:34:02 (ost. akt: 2019-10-28 20:47:43)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Z takim apelem lidzbarscy policjanci zwracają się do mieszkańców i gości odwiedzających swoich bliskich na cmentarzach.

Koniec października i początek listopada to czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. Wracając myślami do minionych lat, do wspomnień, niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie, o wartościowych rzeczach, które mamy ze sobą. Pamiętajmy, że w tym okresie wraz ze wzrostem natężenia ruchu drogowego, na cmentarzach i ulicach wzrasta aktywność drobnych złodziei liczących na naszą nieuwagę i łatwy zysk.

W tym, jak pokazuje doświadczenie minionych lat, dochodzi do większej ilości kradzieży, zwłaszcza kieszonkowych oraz włamań do mieszkań. Złodzieje najczęściej zabierają torebki, saszetki, portfele, czy telefony komórkowe. Z pustych w tym czasie mieszkań wynoszą telewizory, sprzęt AGD i biżuterię. Tracimy pieniądze, dokumenty czy karty bankomatowe. Nie stwarzajmy przysłowiowej okazji złodziejowi, który tylko czeka na taką sytuację. Nie zabierajmy ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów. Zamykajmy dobrze nasze mieszkania.

Zostawiając samochód na parkingu zadbajmy również o to, by nie pozostały w nim żadne wartościowe przedmioty. Mogą one stać się łatwym łupem dla złodzieja. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast Policję. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy. Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego domu podczas naszej nieobecności.

Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

Przede wszystkim jednak bądźmy czujni. - Nasza czujność to bardzo skuteczna broń przeciwko złodziejom.

Policja/G.A.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jestem czujna #2811566 | 83.6.*.* 30 paź 2019 10:55

    i zawsze głosuję na PiS

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages