Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wizyta gości z partnerskiego Emsland

2019-10-11 14:15:38 (ost. akt: 2019-10-11 14:22:50)

Autor zdjęcia: Materiały Starostwa Powiatowego

W tym roku powiat lidzbarski obchodzi 15-lecie współpracy z partnerskim Powiatem Emsland w Niemczech. Z tej okazji przedstawiciele powiatu z Niemiec 3 i 4 października br. na zaproszenie starosty lidzbarskiego Jana Harhaja odwiedzili powiat lidzbarski.

Pierwszą umowę o współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Lidzbarskim a Powiatem Emsland, jako starosta powiatu lidzbarskiego, podpisał 20 sierpnia 2004 roku obecny Poseł na Sejm RP Jacek Protas.

Podczas dwudniowej wizyty delegacja niemiecka zwiedziła obiekty kulturalne powiatu lidzbarskiego tj. Zamek Biskupów Warmińskich i Oranżerię Kultury w Lidzbarku Warmińskim, goście odwiedzili również Sanktuarium Maryjne w Krośnie, ratusz i kościół św. Jana Chrzciciela w Ornecie.

Oprócz zapoznania się z szeroką ofertą atrakcji turystycznych powiatu lidzbarskiego odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem delegacji niemieckiej, Posła na Sejm RP Jacka Protasa, Starosty Lidzbarskiego Jana Harhaja, Wicestarosty Jarosława Koguta, Radnego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marka Chyla i Członka Zarządu Powiatu Lidzbarskiego Janusza Muchy.

Podczas spotkania rozmawiano na tematy polityki samorządowej, dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość obu powiatów.

Aby w szczególny sposób podkreślić 15. rocznicę współpracy między powiatami starosta Jan Harhaj oraz starosta emslandzki Reinhard Winter podpisali symboliczne oświadczenie o kontynuowaniu współpracy, rozwijaniu stosunków partnerskich między powiatami i wzajemnym wspieraniu podejmowanych inicjatyw na rzecz obu regionów.

Okazją do spotkania był również fakt, że wkrótce w Powiecie Emsland nastąpią zmiany w zarządzie i radzie powiatu, dlatego też wizyta miała charakter podsumowujący minione lata.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. piotr #2803200 | 77.253.*.* 11 paź 2019 20:29

    A w Lidzbarku bieda aż piszczy :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages