Zwycięstwo Polonii na inaugurację

2019-08-12 14:48:46(ost. akt: 2019-08-13 14:39:42)

Autor zdjęcia: Marcin Dalecki

MKS Polonia Lidzbark Warmiński pomyślnie rozpoczął rozgrywki forBET IV ligi. Jako beniaminek sprawił ogromną niespodziankę pokonując 3:1 faworyta tego spotkania, pretendenta do awansu Jeziorak Iława. Mecz odbył się w na naszym boisku.
Licznie zgromadzeni kibice na trybunach Stadionu Miejskiego im. Henryka Wobalisa mogli po raz pierwszy usłyszeć nową piosenkę, która stanie się hymnem Polonii (przy niej zawodnicy będą wychodzili na wszystkie mecze domowe).

Autorem i wykonawcą jest dobrze wszystkim znany lidzbarski raper - Kamil Kameń Leszczyński. Przed rozpoczęciem meczu Prezes Jezioraka wręczył na ręce Wiceprezesa Polonii Mariusza Miecznikowskiego puchar za awans do forBET IV ligi. Bardzo miły gest ze strony gości, w zamian otrzymali pamiątkowy zegar Polonii.

Od początku meczu nie brakowało emocji, bowiem już w 3. minucie spotkania zawodnik Jezioraka Dawid Kowalski otrzymał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję piłkarzu Polonii — Mateusz Jurczak.

Grający w osłabieniu Jeziorak cofnął się do defensywny na stawiając się na groźne kontrataki.

Poloniści prowadzili grę w ataku pozycyjnym, a największe zagrożenie sprawiały przyjezdnym stałe fragmenty gry wykonywane przez Pawła Łukasika. Niestety to w 27. minucie spotkania Jeziorak wychodzi na prowadzenie.

Sytuację sam na sam z kapitanem Polonii wykorzystał Arkadiusz Kuciński. Do przerwy wynik nie uległ zmianie (0:1) mimo licznych akcji gospodarzy.

Na drugą połowę podopieczni Czesława Żukowskiego wyszli bardzo zmotywowani. W dalszym ciągu prowadzili grę, a rywale co jakiś czas wychodzili z kontrami.

W 70. minucie rzut wolny dla Polonii, do piłki podchodzi Paweł Łukasik i uderza w słupek, a po odbiciu piłkę do pustej bramki kieruje Kamil Dajnowski, 1:1.

Nie minęły 2 minuty, piłkę przed polem karnym przyjmuje Paweł Łukasik i mocnym uderzeniem pokonuje bramkarza gości, prowadzimy 2:1. W dalszym etapie gry Polonia mądrze się broniła, nie pozwalając Jeziorakowi na stworzenie groźnych sytuacji.

W doliczonym czasie gry poloniści podwyższyli wynik na 3:1, a autorem bramki Mateusz Jurczak, który wykorzystał podanie skrzydłowego Sergey Gurov.
A już w najbliższą środę (14 sierpnia) o godzinie 18:00. Polonia rozegra kolejne domowe spotkanie w ramach 2 kolejki forBET IV ligi. Przeciwnikiem będzie Stomil II Olsztyn, który w pierwszej kolejce wysoko pokonał Błękitnych Orneta 6:0. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

MKS Polonia Lidzbark Warmiński - ITS Jeziorak Iława 3:1 (0:1)
Skład: Gasperowicz (C) - Kalinowski (86' Wojciechowski), Waląg, Rodzeński, Wanda - Dajnowski Kamil (79' Ciesielski), Zajączkowski, Wierzbowski, Gurov - Łukasik (74' Dzierzkiewicz) - Jurczak

Bramki:
27' 0:1 Arkadiusz Kuciński
70' 1:1 Kamil Dajnowski
72' 2:1 Paweł Łukasik
90+3' 3:1 Mateusz Jurczak

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski