Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Pacjenci szybciej zoperują zaćmę i wykonają badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego

2019-07-12 11:40:03 (ost. akt: 2019-07-12 11:42:59)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W województwie warmińsko-mazurskim znacznie skracają się kolejki pacjentów oczekujących na operację usunięcia zaćmy i na badania TK i MR. Z kilku lat nawet do 2 miesięcy. Tak jest np. w przypadku operacji zaćmy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Elblągu – najbliższy wolny termin zabiegu to 23 września b.r. , a jeszcze rok temu pacjenci byli zapisywani na 2021 rok.

Od 1 kwietnia b.r. Narodowy Fundusz Zdrowia zniósł limity na wykonywane zabiegi usunięcia zaćmy i badania TK i RM. Oznacza to, że Warmińsko-Mazurski OW NFZ płaci za wszystkie wykonane operacje zaćmy i badania. Dzięki temu z miesiąca na miesiąc skracają się kolejki oczekujących.

Pierwszy wolny termin na badanie rezonansem magnetycznym przypada na 24 sierpnia br. w MR Diagnostyka w Iławie, zaś tomografię komputerową najszybciej wykonamy w Szpitalu Powiatowym w Iławie już 12 lipca br.

Na Warmii i Mazurach operację usunięcia zaćmy wykonuje siedem placówek – trzy w Olsztynie, dwie w Elblągu oraz po jednej w Iławie i Ełku. W regionie mamy osiem miejsc, gdzie wykonywany jest rezonans magnetyczny i siedemnaście, gdzie badani są pacjenci tomografem komputerowym.

Przypominamy, że pacjent ma prawo wyboru dowolnej placówki, która ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oznacza, to że możemy wybrać taką placówkę, która ma najkrótsze kolejki oczekujących.

Warmińsko-Mazurski OW NFZ rozpoczął wysyłanie smsów do pacjentów oczekujących na operację zaćmy, z prośbą o kontakt z placówką medyczną, w której są zapisani w kolejce. Dzięki temu pacjenci mogą znacznie przyspieszyć zabieg, na który czekają od długiego czasu.

Listę placówek wykonujących operacje zaćmy oraz badania TK i MR wraz z pierwszym wolnym terminem i danymi kontaktowymi do placówki znajdą Państwo na naszej stronie internetowej pod linkiem: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/# lub pod bezpłatnym nr infolinii 800 190 590.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pacjentka #2761318 | 195.136.*.* 12 lip 2019 23:29

  "Pacjenci szybciej zoperują zaćmę i wykonają badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego". Nagłówek wskazuje, że lekarze nie są potrzebni. Samowystarczalni pacjenci. Ciekawe, czy za wykonane operacje i badania NFZ zwróci pieniądze?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. joma #2761139 | 195.136.*.* 12 lip 2019 17:17

   BRAWO obecny rząd POLSKI !

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages