Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

,, INSPIRACJE WOKÓŁ CZŁOWIEKA"

Polsko - niemieckie warsztaty artystyczne w Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.

Na początku czerwca, MDK gościł uczniów z Kunstschule oraz z zaprzyjaźnionej szkoły Franziskus Gymnasium w Lingen. W dniach 01.06 – 09.06.2018r. odbyły się POLSKO-NIEMIECKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE ,, INSPIRACJE WOKÓŁ CZŁOWIEKA", dofinansowane przez międzynarodową organizację, Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Starostwo Powiatowe. Kreatywne tygodniowe działania zwieńczyło uroczyste podsumowanie projektu wraz z wystawą eksponującą prace 36-osobowej międzynarodowej grupy. Już w pierwszym dniu spotkania młodzież z opiekunami udała się na wspólną wycieczkę do Garncarskiej Wioski, gdzie mogła poznać oblicze tradycji i historii naszego regionu. Oprócz własnoręcznie wykonanych wytworów z gliny uczestnicy wymiany doświadczyli niepowtarzalnego kontaktu ze światem roślin w Rajskim Ogrodzie. To tam mieli okazję pobudzić zmysły smaku, dotyku, węchu i słuchu. Wzięli też udział w koncercie Chopinowskim, który odbył się w amfiteatrze tego malowniczego miejsca.
W czasie warsztatów oprócz działań plastycznych - ram 3D, ekspresyjnych masek, papierowych postaci, płaskorzeźb z gipsu, rzeźb z gliny, kompozycji na drewnie w kolorach flag oraz techniki decoupagu na korze, zorganizowane zostały również warsztaty taneczne w Zaciszu Leśnym oraz na Bulwarze Miejskim. Kreatywna młodzież wykazała się aktywnością podczas w sesji zdjęciowej, którą realizowała Paulina Zdanowicz. Świetną zabawę naszym gościom i mieszkańcom powiatu lidzbarskiego zapewniła grupa teatralno - kabaretowa, grupy taneczne oraz zespół WILD z MDK . Wspaniałe instrumentalno - wokalno - taneczne show zaserwował widzom zespół ,,Dragons" z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie przygotowany przez naszą absolwentkę p. Agatę Graczyk.

To był naprawdę WSPANIAŁY, TWÓRCZY tydzień, zróżnicowany atrakcyjnymi działaniami, a przede wszystkim zwieńczony przyjaźniami i cudownymi wspomnieniami, do których z pewnością młodzi artyści będą wracać nie tylko myślami.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: mdklidzbarkwarm oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Polsko-Niemieckie warsztaty artystyczne
Oceń artykuł:

(0)