Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

NIEBYWAŁY SUKCES PRACOWNI WOKALNEJ Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim

Rozkwita kariera zespołu Wild. Tym razem srebro… i wyróżnienie najmłodszej wokalistki wzbogaciło kolekcję zwycięstw MDK.

Zespół Wild znalazł się na podium XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard" w Białymstoku, otrzymując II miejsce.
Profesjonalne jury pod przewodnictwem Lidii Marii Trojanowskiej – dyrygenta oraz m.in. Aleksandra Pałaca - kompozytora, redaktora muzycznego Telewizji Polskiej, autora muzyki do programów dziecięcych takich jak” 5-10-15” czy „Tęczowy Music Box”, a także Tadeusza Trojanowskiego - kompozytora, pianisty, pedagoga, animatora kultury na Podlasiu i Mazowszu spośród ponad dwustu uczestników biorących udział w trzydniowych wokalnych zmaganiach wyłoniło laureatów, wśród których znalazła się młodzież z lidzbarskiego MDK.
To wielki, muzyczny wyczyn, bowiem oprócz zaszczytnego tytułu laureata, zespół WILD w składzie: Kinga Pełka, Julia Babik, Oliwia Pauperowicz, Magdalena Wronowska, Angelika Krawczyk, Wiktoria Głodowska, Julia Zielińska i Mateusz Czerniewicz został wyróżniony nominacją do udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii i we Włoszech.
Tylko pięć podmiotów muzycznych zostało wytypowanych do reprezentowania Polski w europejskich Festiwalach Piosenki, a wśród znalazł się zespół Wild. To ogromny sukces i niesamowity prestiż dla naszego regionu, bowiem reprezentowanie kraju na szczeblu międzynarodowym niesie za sobą nie lada wyzwanie, ale również napawa dumą za sprawą znakomitej prezentacji potencjału wokalno- muzycznego uczestników Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto, których talenty szlifowane są podczas zajęć wokalnych, pod okiem pani Małgorzaty Habudy.
Najmłodsza wokalistka, Natalia Gnat, równie godnie zaprezentowała powiat lidzbarski. Sześcioletnia uczestniczka zajęć pozaszkolnych wyśpiewała wyróżnienie, dokładając tym samym kolejną cegiełkę do artystycznego dorobku MDK. To wysokie osiągnięcie, ponieważ jako jedyna wytwornie i z pozytywnym skutkiem wcieliła się w rolę przedstawicielki solistów pracowni wokalnej.
Praca, pasja i warsztat artystyczny to droga do sukcesu. Swoją cząstkę wkładają też nauczyciele. Efektywna współpraca z pracownią taneczną Pani Żanety Figas. która scementowała występ układem choreograficznym wpłynęła na znakomity wizerunek grupy na scenie. Zespół Wild jest tego doskonałym dowodem, bowiem swoją półtoraroczną aktywnością i zaangażowaniem potwierdza, że „wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, ale w wyniku poskładania małych rzeczy w całość”.
Wyjazd ośmioosobowej grupy do odległego Białegostoku mógł się odbyć dzięki wsparciu i wielkiemu sercu Państwa Anny i Michała Głodowskich,
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: mdklidzbarkwarm oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Niebywały sukces pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)