Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Wielkie zwycięstwo „małego” domu kultury

Sukces Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim Autor zdjęć: Piotr Wyparło, Źródło: http://mfkip.pl/

Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto, nazywany częstokroć przez mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego „ małym” domem kultury, w dniach 11 – 14 stycznia 2018r. ukazał swoją wielkość podczas 24 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie , w województwie śląskim.
Wśród tegorocznych laureatów międzynarodowych zmagań wokalnych znaleźli się młodzi artyści z naszej placówki oświatowej. Wokaliści znakomicie wypromowali lidzbarski powiat, godnie wcielając się w rolę estradowych rzeczników województwa warmińsko – mazurskiego.
Zespół Wild, w składzie: Mateusz Czerniewicz, Julia Zielińska (uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących), Julia Babik i Oliwia Pauperowicz (uczennice Gimnazjum nr 2), Kinga Pełka i Angelika Krawczyk (uczennice Szkoły Podstawowej nr 3) oraz Wiktoria Głodowska (uczennica Gimnazjum nr 1) z pracowni wokalnej, prowadzonej przez panią Małgorzatę Habudę, zdobył II miejsce w prestiżowym konkursie wokalnym, do którego przystąpiło w 38 ośrodkach w Polsce 1639 podmiotów artystycznych, zrzeszających ok. 20.000 wykonawców.
Niewątpliwym sukcesem młodych wokalistów był udział w finale tego wieloletniego wydarzenia kulturalnego, ocenianego przez profesjonalne jury w osobach znamienitych profesorów z dziedziny muzyki, pod patronatem ogólnopolskich mediów, firm i instytucji: m.in. TVP Kultura, „Naszego Dziennika”, „Gościa Niedzielnego”, Poczty Polskiej, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska i innych.
Podczas trzydniowych finałowych przesłuchań w stolicy Polskiej Kolędy, w Będzinie, walczyło o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody 140 wykonawców. A druga nagroda naszego zespołu dodała splendoru podjętemu artystycznemu wyzwaniu.
Kilkuosobowa grupa młodzieży, uczęszczająca na pozaszkolne zajęcia do MDK doskonale utrwaliła „ świątecznego ducha, ożywiając wszystko co dobre, piękne, rodzinne i szlachetne”, rozsławiając nasz region na międzynarodowym szczeblu.
To niesamowite uczucie – mieć poczucie dumy i świadomość, że w małym miasteczku, w niewielkim budynku rozwijają się wielkie talenty, pod okiem pasjonatów, wspaniałych nauczycieli, dzięki którym propagowane są wartości kulturalne i narodowe, podnoszące tradycje naszych pradziadów i krzewiące korzenie polskości.

Dziękujemy Staroście Lidzbarskiemu, Panu Janowi Harhajowi oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu reprezentantów naszej placówki. Wsparcie finansowe umożliwiło młodzieży wzięcie udziału w tak dużym przedsięwzięciu kulturalnym ,otworzyło drzwi do współzawodnictwa z najlepszymi artystami i pozwoliło na zaprezentowanie umiejętności zdobywanych na co dzień podczas zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: mdklidzbarkwarm
Oceń artykuł:

(0)