Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Moje miasto, moja miejscowość"

Spojrzenie na najbliższe otoczenie przez pryzmat fantazji w obrazach młodego pokolenia.

25 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury, w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty, uroczyście podsumowaliśmy XXIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Moje miasto, moja miejscowość" z hasłem przewodnim ,,Moje miasto oczami wyobraźni". Na wystawie pokonkursowej wyeksponowane zostały nagrodzone oraz wyróżnione prace plastyczne, wykonane różnorodnymi technikami malarskimi, rysunkowymi, a także graficznymi.
Tegoroczny temat konkursu zachęcał do podróży w świat wyobraźni, sugerował odstąpienie od realistycznego postrzegania otoczenia, w którym żyjemy. Zmierzenie się z proponowaną tematyką pozwoliło, biorącym udział w artystycznym przedsięwzięciu, na stosowanie takich środków wyrazu artystycznego i kompozycji plastycznych, które ukazały zaskakujący, pełen fantazji obraz polskich miast, miasteczek i wsi.
Na konkurs wpłynęło 666 prac z 66 szkół i placówek z całej Polski.
Oprócz przyznanych nagród i wyróżnień w każdej kategorii wiekowej przyznano również nagrody specjalne: Nagrodę Starosty Lidzbarskiego, Nagrodę Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, Nagrodę Rady Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury im.Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim oraz Nagrodę Studia Fotograficznego Bernadetty i Piotra Stańko.
Uroczystość ubarwił występ uczestniczki pracowni wokalnej MDK Julii Zielińskiej. Dodatkową formą wyróżnienia w konkursie była kwalifikacja 19 prac plastycznych do wystawy w Galerii w Oknie Młodzieżowego Domu Kultury.
Zapraszamy do oglądania i podziwiania wystawy w oknie prezentującej niezwykłe zakątki rodzimych miejscowości widzianych oczami nieograniczonej wyobraźni dzieci i młodzieży.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: mdklidzbarkwarm oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Moje miasto, moja miejscowość"
Oceń artykuł:

(0)