Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Wychowanka MDK celująco zaprezentowała województwo warmińsko – mazurskie.

Osiągnięcia Młodzieżowego Domu Kultury mają wpływ na promocję powiatu lidzbarskiego.

W dniach 17 – 19.11.2017 r. uczestniczka pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, Gabriela Walicka, uczennica lidzbarskiego ZSO, reprezentowała województwo warmińsko – mazurskie podczas 42 Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej w Golubiu - Dobrzyniu.
W krajowych zmaganiach oratorskich wzięli udział najlepsi krasomówcy z całej Polski.
Wychowanka Anny Wiatrak wygłosiła tekst pt. „Powiatowy czar miasteczek czyli w sieci Cittaslow na Warmii” i zajęła 6 miejsce, plasując się w pierwszej dziesiątce złotoustych.
Wymownie i szczerze zachęciła do wizytowania „ślimaczych” miasteczek powiatu lidzbarskiego, do których należy przyjechać. Nie tylko „dla ludzi, którzy mają tu dobre serca, są bardzo gościnni, gospodarni i chętnie wszystkich witają”, ale także dla eterycznego powietrza i pięknej kultury.
Ekspresyjnie przekonywała, rekomendując regionalne walory wyjątkowej Warmii, wartej odwiedzenia i do której pała się miłością od pierwszego wejrzenia. To urokliwy prezent turystyczny.
Zapraszając do odbioru niezwykłej nagrody podkreśliła, że jest ona darem naszej małej ojczyzny, zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią pośpiechu, a cenią sobie wszystko, co mieści się w pojęciu "atmosfera".
Podejmowane wyzwania sprawiają, że działalność Młodzieżowego Domu Kultury sprzyja promocji dziedzictwa Warmii i tożsamości lokalnej poprzez propagowanie niepowtarzalnego piękna niezwykłej krainy, która nieodwołalnie pobudza zmysły zarówno mieszkańca, jak i turysty.
Zajęcia W MDK nie tylko aktywizują intelektualnie i bogacą sztukę kunsztu aktorskiego, ale także kształtują poczucie przynależności do miejsca zamieszkania. Niewątpliwym aspektem wychowawczym placówki jest rozwijanie pasji z możliwością wyrażania siebie w odsłonie autorskich tekstów, wiernie związanych z najbliższym środowiskiem.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: mdklidzbarkwarm oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Gabriela Walicka reprezentowała województwo
Oceń artykuł:

(0)