Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

Młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto wśród obrazów i pejzaży bajkowej Warmii .

Twórcze spotkanie uczestników MDK z artystką - ANASTAZJĄ FIETISOWĄ.

Uczestnicy pracowni plastyczno - rękodzielniczej, w ramach zajęć pozaszkolnych, mieli okazję poznać pochodzącą z Białorusi, malarkę - Anastazję Fietisową. Spotkanie odbyło się w Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Artystka opowiedziała dzieciom o swojej przygodzie ze sztuką i pasji, jaką jest malarstwo.
Początkujący plastycy z dużym zainteresowaniem wysłuchali twórczyni eksponowanej galerii prac, która bardzo interesująco, szczegółowo omawiała swoje dzieła, zdradzając jakie wydarzenia z życia codziennego były dla niej inspiracją. Podziwiali obrazy pełne magii, bardzo kolorowe, wzbogacone złotym refleksem. To w większości stworzone techniką pasteli i farb olejnych widoki miast i wiosek powiatu lidzbarskiego z ich zabytkowymi, warmińskimi perełkami. Częstym motywem były grające anioły, które (jak wywnioskowały dzieci) są efektem zamiłowania pani Anastazji do muzyki (wykonywała kiedyś zawód dyrygenta).
Spotkanie z malarką było dla młodych artystów prawdziwą ucztą nie tylko dla oczu, ale i duszy.
Obcowanie ze sztuką w takiej postaci z pewnością przyczyni się do rozwijania artystycznych inklinacji i pozwoli na ukształtowanie drogi do twórczych interpretacji świata, widzianego okiem młodego pokolenia.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: mdklidzbarkwarm oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto .
Oceń artykuł:

(0)