Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

MDK rozwija młodzież także poza murami placówki.

Aktywność może być nagrodą, bo umożliwia znalezienie tego, co dodaje skrzydeł.

Najaktywniejsi uczestnicy z pracowni teatralnej i wokalnej MDK mieli możliwość skorzystania z nowej atrakcji działalności zajęć pozaszkolnych, jaką był zorganizowany przez placówkę wyjazd do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl "Petit Pierre". Ciekawym punktem programu wycieczki była rozmowa z grającą główną rolę - Jagną Polakowską, a także zwiedzanie obiektu oraz odkrywanie tajników pracy aktora i pracowników teatru. Aktorka pokazała młodym pasjonatom kultury nie tylko kulisy teatralne, ale również garderobę, małą "fabrykę" tworzenia lalek. I jak to powiedziała, a co mogliśmy potwierdzić ,"To miejsce w teatrze wyjątkowe i wspaniałe. To tu można się zrelaksować i kawa smakuje inaczej".
Spektakl "Petit Pierre" to niesamowita, choć bardzo wymagająca sztuka teatralna. Niesamowita, z powodu zawiłej historii człowieka, który tworzył niepowtarzalne przedmioty, namaszczone nadzwyczajną wyobraźnią. Wymagająca, ponieważ przedstawiona metodą narracji, mówiącą nie wprost o historii i podróży po XX w. Widowisko przedstawione w barwnych w emocje obrazach scen teatralnych, na skraju grozy, radości, wzruszenia i zadumy nad istotą ludzkich możliwości.
Po wyjściu z teatru wszyscy byli zachwyceni, zmotywowani do pracy, tworzenia i wdrażania nowych pomysłów w działania naszej placówki.
Polecamy tego rodzaju spotkania z kulturą, zwłaszcza tym, którzy jeszcze nie mieli okazji delektować się własną pasją, by nauczyć się kreować siebie z udziałem społeczności Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: mdklidzbarkwarm
Oceń artykuł:

(0)