środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Podziel się:

Podziel się:

Młodzieżowy Dom Kultury artystycznymi prezentacjami rozwiewa chmury podczas Kosmicznego Pikniku Rodzinnego w Parku Ireny Kwinto.

Uczestnicy pracowni MDK potrafią otworzyć drzwi do kosztowania ich umiejętności artystycznych nawet w pochmurny dzień.

W niedzielne, czerwcowe przedpołudnie, pomimo deszczowej aury, aktywnie współtworzyliśmy klimat rodzinnych spotkań i zabaw angażując się, nie tylko artystycznie w Kosmicznym Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Parku Ireny Kwinto.
Ubarwiliśmy scenę śpiewem i tańcem, prezentując umiejętności naszych wychowanków w repertuarze wokalnym i tanecznym. Uczestnicy Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim zarażali energią występów zespołów tanecznych, rozświetlając pochmurny dzień wdziękiem układów choreograficznych przygotowanych dla mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Błękitem błysnęła grupa Prim z pracowni tanecznej pani Lilii Kuryłowicz w układzie „Lazurowa Bryza”, natomiast najmłodszy zespół Zgraja w układzie „Jacsonki” tanecznie zaprezentował się w czerwonych kapeluszach, wiernie odzwierciedlając Michaela Jacsona.
Podopieczne Pani Anety Borzymowskiej, wyzwoliły energię podczas tańca disco i Zumby. Ich błyszczące stroje przykuły uwagę widzów zgromadzonych pod sceną, którzy podrygiwali w rytm muzyki, będącej akompaniamentem do skocznego tańca grup Bailar i Bailar Mini.
Zespoły pani Żanety Figas: Point One, Point Two i Point Tree wystąpiły w różnorodnej odsłonie tanecznej. Ich kreacja sceniczna zmieniała się w zależności od tempa, kategorii wiekowej i muzyki, do której wykonywały układy choreograficzne. Tancerki przeniosły uczestników pikniku nie tylko w świat afrykańskich rytmów, ale również w ekspresyjną krainę tańca jazzowego.
Wśród występujących znaleźli się też wokaliści z pracowni pani Małgorzaty Habudy: Kinga Pełka, Małgorzata Głodowska, Mateusz Czerniewicz, Zuzanna Borowiecka, Angelika Krawczyk, Aleksandra Kozieł, Natalia Gnat, Zuzanna Chycińska, Wiktoria Wojciechowska, Alicja Czyrko, Joanna Willecka, Julia Babik I Wiktoria Głodowska.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, która jak co roku gromadziła dzieci i rodziców w długiej kolejce po fanty, których sponsorem była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przy namiocie MDK ustawiały się całe rodziny, mające możliwość wylosowania wygranej rzeczowej.
Wypełniliśmy park Ireny Kwinto aktywną obecnością jak przystało na orędowników patronki, której imię mamy zaszczyt mieć w nazwie naszej placówki .
A.W.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: mdklidzbarkwarm oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Młodzieżowy Dom Kultury artystycznymi prezentacjami rozwiewa chmury podczas Kosmicznego Pikniku Rodzinnego w Parku Ireny Kwinto
Oceń artykuł:

(0)