Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Piknik historyczny w Giżycku. 30 czerwca 2018

Wileński Muszkieterski Pułk odwiedził Giżycko. Rekreacja historyczna i lekcja historii regionu.

W dniu 30 czerwca mieliśmy okazję odbyć krótką wycieczkę do Giżycka. Wileński Muszkieterski Pułk na zaproszenie organizatorów rekonstruktorzy z różnych armii mogli zainteresować mieszkańców epoką napoleońską. Park przy moście zwodzonym był miejscem na krótką potyczkę piechoty wspieranej artylerią. Krótka batalia była namiastką działań wojennych, pozwoliła jednak pokazać, jak działała taktyka początku XIX wieku. Przy okazji pikniku napoleońskiego swój sprzęt prezentowały delegacje NATO. Różne modele sprzętu ciężkiego i broni palnej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo swoją dioramę wybudowali na czas pokazu członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Giżyckiej Twierdzy.
Luźna formuła pozwoliła na obejrzenie wszystkich atrakcji i rozmowy z bardzo zainteresowanymi widzami. Wileński Muszkieterski Pułk wsparty delegacją Fińskich Jegrów pokazała elementy musztry oraz dokonała naboru w szeregi Armii Carskiej. W imprezie wzięło udział 9 osób mundurowych i dwójka mnichów dzielnie niosących pomoc rannym na polu bitwy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Manufaktura Dzika oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Piknik historyczny w Giżycku
Oceń artykuł:

(0)