Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Narodowe Czytanie „Wesela” w ZSO Orneta

Narodowe Czytanie „Wesela” w ZSO Orneta

Narodowe Czytanie „Wesela” w ZSO Orneta
15 września w auli ZSO Orneta czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
Pani Anna Wróblewska – nauczyciel i rodzic jednocześnie wraz ze swym wychowankiem – Michałem Aniśko, przenieśli nas w świat „Wesela” brawurowymi wręcz dialogami postaci realnych i fantasytycznych!
Ale po kolei…
Zebraną w auli społeczność naszego ZSO i zacnych gości – uczniów klasy VI i VII SP 4 w Ornecie przywitał Pan Dyrektor Jerzy Janulewicz. Następnie Agnieszka Piwowar przybliżyła zebranym ideę akcji Narodowego Czytania. Po wprowadzeniu, Michał Aniśko przybliżył nam lekturę dramatu, nie zapominając – jak na tegorocznego maturzystę przystało – o zagajeniu na temat „Plotki …” Boya – Żeleńskiego. W której to „Plotce…” autor zawarł oryginalną wskazówkę , którą Michał przekazał zebranym : „ zalecam czytelnikom … bawić się tą lekturą - wczuć się w jej rytm i atmosferę… - Co niniejszym uczyńmy…” . Uczyniliśmy – czytając i słuchając. Trudno ocenić, kto miał większą frajdę. Dość powiedzieć, że Boy- Żeleński na pewno „gdzieś tam… ” uśmiechał się z zadowolenia… Po wspólnej lekturze odbył się - dotyczący jej - konkurs . Nagrodę stanowił egzemplarz „Wesela” ostemplowany okolicznościową pieczęcią. Nagrodzono także brawurowe wykonanie lektorów!
W słowie kończącym Pan Dyrektor podziękował uczestnikom akcji i zachęcał zebranych do czytania – zawsze i wszędzie.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magdalena Matusiak oraz opublikowany na portalu Orneta: Narodowe Czytanie „Wesela” w ZSO Orneta
Oceń artykuł:

(0)