Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

WYSTAWA POŚWIĘCONA ŻÓŁKIEWSKIEMU

Lidzbarska „czwórka” włączyła się w obchody roku Stanisława Żółkiewskiego ustanowionego przez Sejm RP z okazji 400 – lecia śmierci wybitnego polskiego hetmana. Uczniowie mogli obejrzeć okolicznościową wystawę.

Inicjatorem uczczenia pamięci hetmana Żółkiewskiego w szkole był uczeń kl. VIII b Igor Łagocki. – Pomyślałem, że warto upamiętnić postać Stanisława Żółkiewskiego z dwóch powodów – tak mówi o swojej inicjatywie. – Pierwszym jest rok jemu poświęcony, który został ogłoszony przez nasze władze. Drugim powodem jest fakt, iż ta wybitna w historii Polski postać wydaje się być już trochę zapomniana.

Gorącym orędownikiem pomysłu ucznia była wicedyrektor szkoły pani Monika Rybicka. Zachęciła ucznia do zainteresowania kolegów i koleżanki postacią wybitnego Polaka. Cel został osiągnięty. Przy wystawie poświęconej osobie hetmana i jego zasługom zatrzymywali się zarówno nauczyciele jak i uczniowie.

Igor Łagocki jest młodym pasjonatem historii. Prowadził w szkole odczyty , w czasie których przedstawiał życie i dokonania wybitnych postaci historycznych i wydawał gazetkę popularyzującą historię wśród uczniów. Za swoje osiągnięcia otrzymał nagrodę od Starosty Lidzbarskiego podczas XIV Powiatowych Spotkań z Talentem.

Wojciech Karolonek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Wystawa poświęcona Żółkiewskiemu
Oceń artykuł:

(0)