Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY

Uczniowie lidzbarskich szkół podstawowych wzięli udział w zawodach sportowych odbywających się w dniach 6-7 lutego 2020 r. pod hasłem „Zimowy zawrót głowy” w Miejskiej Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Polnej.

Zawody miały na celu popularyzację aktywności sportowej dzieci i młodzieży lidzbarskich podstawówek. Ich organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim wraz z zespołem doradczym do spraw promocji i krzewienia sportu w szkołach należących do Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński. W skład zespołu weszli: Jacek Wiśniowski – Burmistrz Miasta, który objął też patronat nad zawodami, Piotr Zalewski – Kierownik OSiR, Waldemar Aleksandrowicz –Referent ds. sportu OSiR, dyrektorzy lidzbarskich szkół podstawowych: Bożena Drozd, Alicja Zalewska i Elżbieta Aleksandrowicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Marek Jachura, Bartłomiej Pacholak, Marek Olszewski, Barbara Truszczyńska i Dorota Myśliwiec.

Zawody otworzył Burmistrz Miasta Jacek Wiśniowski. Po wstępnej rozgrzewce zawodnicy podzieleni na grupy próbowali swoich sił w następujących konkurencjach: skok w dal, rzut woreczkiem do hula-hop, skoki na skakance, rzut piłką lekarską, skok dosiężny, odbicia piłeczki rakietką do tenisa stołowego, chwyt i zwis na drążku gimnastycznym na czas oraz pokonywali tor przeszkód.
Sportowa zabawa odbywała się pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, którym towarzyszyli wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Wielkoduszki”. Wynik każdego ucznia był odnotowywany na specjalnej karcie zaliczeniowej.

Zawody zakończyły się wręczeniem medali i słodkich upominków uczniom oraz pamiątkowym zdjęciem wszystkich startujących. – Była to świetna okazja nie tyle do rywalizacji, ale do poznania swoich możliwości fizycznych i doświadczenia granic wytrzymałościowych własnego organizmu – mówili po zakończeniu imprezy nauczyciele wychowania fizycznego.

Należy dodać, że lutowe rozgrywki były pierwszym etapem cyklu zawodów sportowych przeznaczonych dla uczniów lidzbarskich podstawówek. Finał będzie miał miejsce w Dniu Dziecka na Stadionie Miejskim w Lidzbarku Warmińskim.

Wojciech Karolonek

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Zimowy zawrót głowy
Oceń artykuł:

(0)