Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

WALENTYNKI DNIEM SZACUNKU

Dzień świętego Walentego w lidzbarskiej „czwórce” był dniem wyrażania wdzięczności, szacunku, uznania dla drugiego człowieka.

Walentynki stały się już banalne. Ale zawsze można znaleźć nowy pomysł na obchody tego święta. Tak właśnie stało się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim. - W codziennym biegu zapominamy czasami aby zatrzymać się na chwilę i wyrazić swoją wdzięczność, podziękować komuś za przyjaźń, koleżeństwo, pomoc, dobre słowo – mówi opiekun Samorządu Uczniowskiego i pomysłodawca akcji pani Mirosława Fesnak. – Zaproponowałam zatem uczniom, aby nawzajem wręczali sobie karteczki z napisem: Dziękuję Ci za..... Krótkie zdania na małym pasku papieru miały dla wielu osób wielkie znaczenie.

Na głównym holu szkoły można też było nabyć specjalne serduszka z cytatami o miłości zaczerpniętymi z literatury polskiej i światowej, okolicznościowe kartki i lizaki w kształcie serca, które uczniowie kl. VI a - listonosze "poczty walentynkowej" roznosili do wybranych osób.
Podczas przerw na korytarzach dzieci i młodzież szkolna utworzyli Łańcuch Dobrych Serc. Serduszka wykonali z pasków papieru. Były one delikatne, kolorowe ciepłe i pełne pozytywnej energii. Powstał wielometrowy łańcuch który ozdobił hol i miał przypominać o tym, że nasze serca są ciepłe, dobre, serdeczne…

Wojciech Karolonek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: WALENTYNKI DNIEM SZACUNKU
Oceń artykuł:

(0)