Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

DAJĘ Z SIEBIE WSZYSTKO

Wojciech Pupkiewicz – uczeń klasy VII a w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim i zawodnik Klubu Sportowego LUKS Warmia odniósł w ostatnich tygodniach pasmo sukcesów w zawodach zapaśniczych.

Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że Wojtek rozpoczął swoją przygodę zapaśniczą zaledwie pół roku temu. – W październiku pomyślałem, że byłoby dobrym pomysłem trenować zapasy – opowiada o początkach swojej fascynacji tą dyscypliną. – Przyszedłem i poczułem, że się odnalazłem, że to jest sport, w którym czuję wyzwanie i jednocześnie dobrze się bawię.

Jego trenerem jest Artur Wangin. Wojtek trenuje zapasy w stylu wolnym w kategorii wagowej do 77 kg. I zawsze staje na podium. Najważniejszym dotychczasowym jego sukcesem jest zajęte III miejsce i brązowy medal w X Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików Baiałołęka Wrestling Cup pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka. Wywalczył także I miejsce w Otwartym Turnieju Młodzików odbywającym się pod patronatem Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego.

Inne osiągnięcia młodego zapaśnika to: II miejsce w Turnieju Młodzików organizowanych przez Warmińsko – Mazurski Związek Zapaśniczy w Kętrzynie, II miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS w Karolewie i też II miejsce w Zawodach Zapaśniczycch organizowanych przez LUKS Warmia w Lidzbarku Warmińskim.

Wojtek zakłada, że to nie koniec jego osiągnięć sportowych: - Ja dopiero zaczynam i wierzę, że wszystko przede mną - mówi. Zapytany, co mu dają treningi i zawody oraz o to, czy trudno jest się pogodzić z porażką, gdy trafi się na zawodnika lepszego od siebie, odpowiada: - Nie jest ciężko przegrywać, jeśli się wie, że dało się z siebie wszystko. Wierzę, że ten sport może mnie uformować psychicznie i fizycznie i czuję, że dzięki niemu staję się lepszym człowiekiem.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Wojtka oraz serdecznie mu kibicujemy!

Wojciech Karolonek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: WOJCIECH DAJE Z SIEBIE WSZYSTKO
Oceń artykuł:

(0)