Wtorek, 23 lipca 2019. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Podziel się:

Podziel się:

CERTYFIKAT DLA "EKO - SZÓSTECZKI"

Przedszkole nr 6 działające w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim może poszczycić się uzyskaniem Certyfikatu Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Przyjazna Środowisku". Odbioru wyróżnienia dokonała 4 grudnia 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie dyrektor Zespołu Elżbieta Aleksandrowicz w towarzystwie wicedyrektor Marii Felenczak.

Aby uzyskać wspomniany wyżej certyfikat należało zrealizować szereg działań mających na celu kształtowanie w dzieciach postawy ekologicznej, która charakteryzuje się szeroką wrażliwością wobec zjawisk przyrodniczych i społecznych wzmacniając więzi ze środowiskiem naturalnym. Komisja kuratoryjna podejmując decyzję o przyznaniu placówkom wyróżnienia brała pod uwagę pomysłowość i skuteczność przedsięwzięć.

Nasze przedszkole przygotowało projekt "EKO - szósteczka". Wśród licznych działań zaproponowanych w jego ramach należy wymienić: stworzenie ekologicznej orkiestry, samodzielne wykonywanie przez dzieci zabawek z odpadów, zbiórki karmy dla zwierząt, zorganizowanie Dnia Psa i Dnia Kota, przyrodnicze konkursy rodzinne, akcję "Woda na wagę złota", posadzenie drzewek, powieszenie budek lęgowych dla ptaków we współpracy ze Stowarzyszeniem PRO Natura z Olsztyna działające przy Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim.

- Wiele z tych działań odbywa się na co dzień u nas w przedszkolu - wyjaśnia Maria Felenczak, koordynator projektu. - Ale projekt pozwolił uporządkować nasze poczynania, pomógł też spojrzeć na problemy najbliższego środowiska. My jako ludzie mamy wiele możliwości, aby żyć bardziej ekologicznie, właściwie traktować otaczającą nas przyrodę i wskazywać sposoby, jak zwierzętom ułatwiać życie. I takie podejście do natury próbujemy zaszczepić naszym wychowankom.

Wojciech Karolonek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: CERTYFIKAT DLA "EKO - SZÓSTECZKI"
Oceń artykuł:

(0)