Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

POMÓC W ODBIORZE BODŹCÓW

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim od 1 października 2018 r. działa sala integracji sensorycznej. Wykwalifikowana specjalistka z tego zakresu prowadzi w niej zajęcia dla uczniów.

Sala służy do prowadzenia różnych form pracy z dziećmi mającymi trudności z odbiorem i przetwarzaniem bodźców, jakie cały czas napływają do nich z otaczającego środowiska. Znajdują się wśród nich osoby zarówno zbyt słabo jak i zbyt silnie reagujące na pojawiające się stymulatory. Ćwiczenia odbywające się w sali mają na celu pomóc uregulować właściwy odbiór sygnałow docierajacych do mózgu.

Wyposażenie sali stanowią sprzęty podwieszane, zabawki sensoryczne, specjalne klocki i piłki obciążeniowe. Wszystkie przedmioty służą do ćwiczeń mających na celu utrzymanie równowagi, zachowanie koordynacji, usprawnienie motoryki dużej i małej oraz planowanie ruchu danego zadania.

- Odnalazłam się w tym, co robię - mówi Katarzyna Sosnowska, terapeutka integracji sensorycznej. - Praca z dziećmi wymaga ode mnie nieustannej kreatywności polegającej na dopasowaniu odpowiednich ćwiczeń, gdyż do każdego ucznia trzeba podejść indywidualnie, rozpoznając jego potrzeby i dostosowując do nich terapię sensoryczną.

Wojciech Karolonek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech
Oceń artykuł:

(0)