Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

„DAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA”

To hasło akcji zbiórki pluszaków dla dzieci z wadami i chorobami serca, którzy są pacjentami Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Olsztynie, która odbywała się w listopadzie z inicjatywy Fundacji Serduszko. Włączyła się do niej także społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim.

- Gdy rzuciliśmy hasło zbiórki, odzew był nieprawdopodobny – opowiada dyrektor Zespołu Elżbieta Aleksandrowicz. – Dzieci przynosiły nie tylko swoje, niepotrzebne już im zabawki, ale też całkiem nowe, jeszcze z metkami, zakupione przez rodziców.

Przyjmowaniem i gromadzeniem darów zajęła się świetlica szkolna. Pluszowe misie, zające, kaczuszki, słodziaki, świeżaki i inne pluszaki, klocki, lalki, gry i puzzle - to wszystko znalazło się w podarowanych rzeczach. - Zbiórka zabawek przerosła wszelkie oczekiwania – mówi Krystyna Żuk, wychowawczyni świetlicy. – Zebraliśmy w sumie kilka worków wspaniałych, często nowych zabawek. A druga z wychowawczyń Mariola Gil – Smoluk dodaje: - Warto było włączyć się do akcji i w ten sposób choć częściowo uprzyjemnić chorym dzieciom pobyt w szpitalu.

Wojciech Karolonek

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: „DAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA”
Oceń artykuł:

(0)