Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

ZWYCIĘSKA ETIUDA TEATRALNA Z LIDZBARSKIEJ „CZWÓRKI”

7 listopada 2018 roku klasy siódme z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim wzięły udział w miejskim konkursie profilaktyczno – wychowawczym pod hasłem ,,To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień”, którego organizatorami byli: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Grupa Wsparcia Pedagogów oraz Lidzbarski Dom Kultury.

Zadaniem grup było przygotowanie etiud teatralnych, nawiązujących do hasła przewodniego powyższego konkursu. Klasie VII a udało się stanąć na podium i zdobyć nagrodę główną w kategorii szkół podstawowych – wyjazd do warszawskiego teatru ,,Syrena” na spektakl pt. ,, Rodzina Adamsów”. Radość była tym większa, że siódmoklasiści z „czwórki” brali po raz pierwszy udział w tego typu konkursie.

- Moi uczniowie włożyli wiele trudu w przygotowanie etiudy – mówi Wioletta Grudzińska, wychowawczyni klasy VII a. – Pomysł wyszedł od jednej z uczennic i cała grupa go podchwyciła. Potem spotykali się popołudniami oraz w weekendy i ćwiczyli, ćwiczyli, ćwiczyli! Teraz są bardzo zadowoleni z wyróżnienia, ale nie spoczywają na laurach. Już myślą o kolejnym występie.

Wojciech Karolonek

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech
Oceń artykuł:

(0)