Niedziela, 13 października 2019. Imieniny Edwarda, Geraldyny, Teofila

Podziel się:

Podziel się:

TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA…

20 listopada 2018 r. w murach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim zagrała na zaproszenie dyrekcji Kapela Na Każdą Okazję. Wystąpiła z koncertem „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…” złożonym z pieśni patriotycznych i niepodległościowych.

- Nasz repertuar obejmował zarówno piosenki pamiętające czasy Piłsudskiego z „Pierwszą Brygadą” na czele, jak i te nowsze, bliższe młodemu pokoleniu – wyjaśnia Karol Żuk, członek zespołu. – Ten program przygotowaliśmy specjalnie na potrzeby społeczności szkolnej i byliśmy mile zaskoczeni, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele znali większość tekstów, które śpiewali wraz z nami.

Występ Kapeli Na Każdą Okazję w lidzbarskiej „czwórce” był zwieńczeniem licznych przedsięwzięć, którymi w tej placówce uczczono 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Znalazły się wśród nich konkursy plastyczne, wystawy okolicznościowe, wspólny śpiew hymnu i pieśni patriotycznych, uroczysty apel, festyn, plebiscyt czytelniczy oraz zajęcia edukacyjne o tematyce niepodległościowej.

– Jesteśmy przekonani, że coś z tej świątecznej atmosfery, jaka stała się udziałem Polaków w tym roku pozostanie też w naszych uczniach także dzięki rozlicznym działaniom, jakie im zaproponowaliśmy i w których oni chętnie brali udział - mówi nam jeden z nauczycieli.

Wojciech Karolonek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech
Oceń artykuł:

(0)