Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

BIBLIOTEKA LIDZBARSKIEJ "CZWÓRKI" PONOWNIE NAGRODZONA!

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lidzbarku Warmińskim ma powody do radości. W ostatni dzień wakacji dotarła wiadomość, że działająca w nim prężnie biblioteka szkolna ponownie otrzymała nagrodę. Tym razem za zorganizowanie akcji "Czytanie na bulwarze" przeprowadzonej w ramach ogólnopolskiej kampanii "Jak nie czytam, jak czytam".

Wspomnianą kampanię czytelniczą już od trzech lat organizuje ogólnopolski miesięcznik "Biblioteka w Szkole". 8 czerwca 2018 roku aż 406 825 osób z całej Polski czytało jednocześnie książki w miejscach publicznych wykazując się inicjatywą i pomysłowością formy. Biblioteki kolejny raz wspólnie udowodniły, że są w stanie zorganizować najpopularniejszą akcję czytelniczą w Polsce. Kampania stała się miłym czytelniczym świętem, które może być wizytówką pozytywnej działalności bibliotek.

Niestety nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu, który był bardzo wyśrubowany. Ale nie chodziło przecież o rekord, tylko o miłe wspomnienia związane z książką dla każdego ucznia biorącego udział w akcji.

W akcji brało udział ponad 2300 szkół i bibliotek w całej Polsce. Nagrodzono niewiele ponad 50 placówek. Miło nadmienić, że biblioteka lidzbarskiej "czwórki" otrzymała nagrodę jako nieliczna z województwa warmińsko - mazurskiego. Jest to już drugie wyróżnienie dla tej placówki. Poprzednio została nagrodzona w 2016 roku za happening "Alarm dla książki".

"Chciałbym pogratulować wylosowania nagrody w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wysłaliśmy już do Państwa pakiecik książek wraz z dyplomem z podziękowaniami.
W imieniu całej redakcji przesyłam wyrazy uznania za zorganizowanie wspaniałej akcji i podziękowania za udział. Mam nadzieję, że także dla Państwa był to miło spędzony czas" - czytamy w piśmie przesłanym do biblioteki.

Wojciech Karolonek

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: BIBLIOTEKA LIDZBARSKIEJ "CZWÓRKI" NAGRODZONA
Oceń artykuł:

(0)