środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

W KRAINIE SENSOLOGOPEDII

28 lutego 2018r. z plecakami na plecach dzieci z Przedszkola nr 6 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim udały się w podróż do krainy ślimaka Ferdka. Przed wyprawą wzmocniły mięśnie całego ciała oraz buzi i języka. Zgodnie z instrukcją przygotowaną przez Ferdka przystąpiły do wykonywania różnych niełatwych zadań, dzięki którym dotarły do swojego przyjaciela.

Zajęcia, które miały otwarty charakter odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej pt. Sensologopedia opracowanej przez terapeutę integracji sensorycznej Joannę Szewalje oraz neurologopedę Annę Wojtowicz-Raszewską, łączącej dwie metody wspierania prawidłowego rozwoju dzieci, mianowicie integrację sensoryczną oraz logopedię. Zaprezentowane przez prowadzące zabawy stanowiły wstęp do kolejnych zajęć, które będą się odbywały w grupie I raz w miesiącu przez kolejne dwa lata. Rodzice i opiekunowie uczestniczący w spotkaniu zapoznali się z programem i założeniami innowacji i przy pełnej akceptacji czekają na kolejne spotkania.

Anna Wojtowicz-Raszewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: PRZEDSZKOLAKI W KRAINIE SENSOLOGOPEDII
Oceń artykuł:

(0)