Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Anioły pilnują nas

16 stycznia 2017 r. lidzbarską "czwórkę" odwiedziły anioły. Jak głosi przysłowie, przybyły tam ślizgając się po słonecznych promieniach. Tego dnia bowiem odbyło się w murach szkoły wielkie widowisko słowno - muzyczno - taneczne "Styczniowe Anioły".

- Anioły gdzieś tam są wokół nas i gdzieś tam wokół nas krążą - wyjaśniali sens przedsięwzięcia organizatorzy. - Przyszedł zatem do nas taki pomysł, żeby dać im na chwilę odpocząć. Te wszystkie strudzone i zbytnio umęczone częstym przemieszczaniem się po różnych zakątkach świata istoty zaprosiliśmy do naszej szkoły, aby chciały na chwilę przysiąść i odetchnąć.

Poprzez scenografię, stroje, recytacje, taniec oraz śpiew uczniowie przybliżyli widzom świat dobra, szczęścia i nadziei uosabiany przez anioły niosące obietnicę spokoju, wytchnienia i wsparcia. Ci, którzy oglądali spektakl, powiedzieli potem, że było to bardzo uspokajające i wyciszające widowisko.

- Czasem jest nam źle, mamy wrażenie, że cały świat opowiada się przeciwko nam. Poczucie beznadziejności każe nam myśleć, że jesteśmy sami. A one są wśród nas, otulają swymi skrzydłami niosąc otuchę, ukojenie i pocieszenie - podsumowuje projekt o aniołach Anna Wojtowicz - Raszewska, twórca choreografii do przedstawienia.

Wojciech Karolonek

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Anioły pilnują nas
Oceń artykuł:

(0)