Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

FESTYN POD ZNAKIEM UPCYKLINGU

W sobotę 21 października 2017 r. w lidzbarskiej "czwórce" było bardzo gwarno, bo na XV Festyn Integracyjny "Spotkajmy się, poznajmy się" odbywający się w tym roku pod hasłem: "Art- Eko. Drugie życie śmieci" przyszli uczniowie z rodzicami, z rodzeństwem, z babciami i dziadkami.

- Podczas naszego spotkania można było się spełniać pod kątem kreatywnego myślenia, tworząc coś z niczego - mówi pani Mirosława Fesnak, główny koordybnator festynu. - Chcieliśmy zapoznać i zachęcić uczniów i rodziców do Upcyklingu, dzięki któremu człowiek działa twórczo, rozwija się kreatywnie, wykorzystuje stare przedmioty, przerabia je. I wskazuje zalety takiego działania: - Dzięki temu ogranicza się zużycie energii, zatrucie powietrza i wód. Dodatkowo w wyniku takiej pracy powstają przedmioty niepowtarzalne i wyjątkowe.
Na naszych uczestników imprezy czekało osiem pracowni tematycznych m.in.
"Plastik - Fantastik", "Kartolandia", "Manufaktura Papieru", "Pracownia Puszeczka i Płyteczka" oraz inne. W jednej z pracowni prace z papieru pomagała dzieciom wykonywać pani Danuta Mucha.
Uzupełnieniem festynu była wystawa prac pani Mirosławy Fesnak nauczycielki przyrody i geografii, która wykorzystuje wszelkie zbędne, nieużyteczne odpady i przetwarza je na artystyczne przedmioty
Nie zabrakło kawiarenki, która oferowała ciasta przygotowane przez rodziców.
Sobotnią imprezę w "czwórce" zaszczycił swoją obecnością Pan Burmistrz Jacek Wiśniowski.

Wojciech Karolonek


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech
Oceń artykuł:

(0)