Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

NIE MA ŚMIECI, SĄ SUROWCE

Jak co roku, tak i teraz uczniowie lidzbarskiej "czwórki" wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Odbywało się ono tym razem pod hasłem: "Nie ma śmieci - są surowce".

W piątek 15 września 2017r. pogoda dopisywała więc uczniowie z wielką chęcią wzięli plastikowe torby i ruszyli, aby posprzątać teren przy szkole. Zbierali śmieci z uważnością segregując je na szkło, metal, papier i inne. Udało im się jednak zebrać niewiele.
Pani Mirosława Fesnak, koordynatorka akcji tak komentuje ten fakt: - Świadczy to dobrze o nas jako o mieszkańcach. Zyskaliśmy świadomość ekologiczną zgodnie z którą nie tylko nie wyrzucamy śmieci byle gdzie, ale też potrafimy je odpowiednio segregować. Zapytana o hasło tegorocznej akcji powiedziała: - Obecnie modny jest recykling czyli powtórne wykorzystanie odpadów jako surowców wtórnych. Często można im dać drugie życie. Ja na przykład wytwarzam z nich różne ozdoby.

Wojciech Karolonek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: NIE MA ŚMIECI, SĄ SUROWCE
Oceń artykuł:

(0)