środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Podziel się:

Podziel się:

Książki jak anioły

Uczniowie klasy V a z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim w pięknej pantomimie przedstawili historię dziewczynki, którą książki strzegły niczym anioły.

"Lubiła czytać. Kiedy była małą dziewczynką, mama siadała przy jej łóżku i razem pozwalały się ponieść magii pięknego świata bajek. Jakże była wtedy szczęśliwa. Czuła się bezpieczna i kochana. Rzeczywistość, z jaką przyszło jej się zmierzyć zupełnie odbiegała od tej, którą znała ze świata książek. Szyderstwo, przemoc, niezdrowa rywalizacja niejednokrotnie spychały ją w samotność. Posiadała jednak broń mocniejszą aniżeli stal – bogatą w wartości duszę, której jasność przyćmiła złe cienie, uratowała inne zagubione dotychczas istnienia. Pokazała im dobro i magię płynącą z obcego im dotąd świata książki. Już nie była sama ale i oni przestali być samotni, sfrustrowani, zli."

Historia ta została opowiedziana w przepięknym stylu tanecznym przez uczniów klasy Va. podczas promującego czytelnictwo spotkania z rodzicami. Młodzi tancerze przygotowani przez Annę Wojtowicz - Raszewską przypomnieli, że książki niczym anioły chronią nas i nasze dzieci dając siłę do trwania w codzienności.

Wojciech Karolonek
Anna Wojtowicz - Raszewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Książki jak anioły
Oceń artykuł:

(0)