środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Podziel się:

Podziel się:

OBOPÓLNA MIKOŁAJKOWA RADOŚĆ

Dokładnie w mikołajki do małych Afrykańczyków z okolic Tchamby w Togo trafiły paczki z upominkami, które zebrały dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim.

Jak co roku, tak i teraz uczniowie z lidzbarskiej „czwórki” włączyli się w akcję „Spraw radość koledze z misji”. Przez wiele dni przynosili do szkoły maskotki, układanki, puzzle, kolorowe zeszyty i teczki oraz sprzęt sportowy, aby móc je podarować dzieciom z Togo. Wszystkie te rzeczy zostały zapakowane w kartony i w końcu września popłynęły w kontenerze do Afryki

Jakież było zaskoczenie, gdy okazało się, iż dary trafiły do Tchamby dokładnie 6 grudnia! – Tego wieczoru nie mogłam zasnąć – opowiada Danuta Chada, koordynator projektu – gdyż co rusz spływały na moją na pocztę elektroniczną wiadomości, zdjęcia i filmiki z przybycia paczek do misji w Tchambie w Togo. Pracujący tam misjonarze relacjonowali mi na bieżąco wydarzenia tamtego dnia.

Niesamowitym przeżyciem okazała się późniejsza prezentacja przysłanych zdjęć i filmów w szkole. Dzieci rozpoznawały na fotografiach swoje przedmioty w rękach togijskich dzieci i mówiły jeden przez drugiego: „to ja przyniosłam ten zeszyt”, „on trzyma moją maskotkę”, „to ja dałem…” itp. Powstała w ten sposób obopólna mikołajkowa radość.

Zebrane przez lidzbarskich uczniów przedmioty tym razem trafiły do sierocińca w Paoudzie nieopodal Tchamby. – Cieszę się, że u tych małych dzieci tak bardzo pokrzywdzonych przez los, nasz gest - ta mała kropelka wrzucona w ogromne tamtejsze potrzeby, wywołała uśmiech na twarzach – opowiada pani Danuta.

- Mali Afrykańczycy odwdzięczyli się nam śpiewając piosenkę i mówiąc chórem zdanie „Dziękujemy i pozdrawiamy dzieci z Polski!” – dodaje koordynatorka.

Wojciech Karolonek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wojciech oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Obopólna mikołajkowa radość
Oceń artykuł:

(0)