Wtorek, 20 marca 2018. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Profil użytkownika Wojciech

W KRAINIE SENSOLOGOPEDII

28 lutego 2018r. z plecakami na plecach dzieci z Przedszkola nr 6 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim udały się w podróż do krainy ślimaka Ferdka. Przed wyprawą wzmocniły mięśnie całego ciała oraz buzi i języka. Zgodnie z instrukcją przygotowaną przez Ferdka przystąpiły do wykonywania różnych niełatwych zadań, dzięki którym dotarły do swojego przyjaciela.

Anioły pilnują nas

16 stycznia 2017 r. lidzbarską "czwórkę" odwiedziły anioły. Jak głosi przysłowie, przybyły tam ślizgając się po słonecznych promieniach. Tego dnia bowiem odbyło się w murach szkoły wielkie widowisko słowno - muzyczno - taneczne "Styczniowe Anioły".

Wyrwana z życia. Wspominając Anetę Stankiewicz

4 grudnia 2017r. po dzielnej walce z ciężką chorobą w wieku 40 lat zmarła Aneta Stankiewicz, ceniona nauczycielka i bibliotekarka szkół w Kłębowie, Runowie i Lidzbarku Warmińskim.

Poznałem Anetę dziewięć lat temu na spotkaniu wigilijnym dla bibliotekarzy z naszego regionu. Od razu przyciągnęła...

Wywróż sobie książkę

Pod takim hasłem w bibliotece szkolnej lidzbarskiej "czwórki" odbyły się andrzejkowe wróżby książkowe.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem podeszli do całego przedsięwzięcia. Oprócz poszczególnych osób na przerwach przychodziły do biblioteki całe klasy. Dzieci wyciągały z kosza karteczki...

Nietypowa lekcja historii

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim w ciekawy sposób uczczono 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy VIIB wraz z wychowawczynią Mirosławą Fesnak zorganizowali "nietypową lekcję historii". Składało się na nią spotkanie z Józefem Piłsudskim, w którego rolę wcielił się pan gen. Józef Zysk, założyciel domu Pamięci J. Piłsudskiego w Rogóżu.

ŻYCIE CUKREM ZNACZONE

Cukrzyca dotyka również najmłodszych. Chcąc uświadomić nauczycielom, jak powinni się zachować, gdy choremu dziecku w szkole spadnie lub podniesie się glukoza we krwi, dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim zorganizowała nietypowe szkolenie. Nie dotyczyło ono bowiem problemów stricte pedagogicznych, lecz miało na celu zapoznanie pedagogów z zagadnieniami tej przewlekłej choroby.

FESTYN POD ZNAKIEM UPCYKLINGU

W sobotę 21 października 2017 r. w lidzbarskiej "czwórce" było bardzo gwarno, bo na XV Festyn Integracyjny "Spotkajmy się, poznajmy się" odbywający się w tym roku pod hasłem: "Art- Eko. Drugie życie śmieci" przyszli uczniowie z rodzicami, z rodzeństwem, z babciami i dziadkami.

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

29 września 2017 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim obchodzono Dzień Głośnego Czytania. W Polsce ma on już 17-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych korzyści płynących z głośnego czytania. Uroczystości szkolnej towarzyszyło hasło: "Czytanie łączy pokolenia".

NIE MA ŚMIECI, SĄ SUROWCE

Jak co roku, tak i teraz uczniowie lidzbarskiej "czwórki" wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Odbywało się ono tym razem pod hasłem: "Nie ma śmieci - są surowce".

W piątek 15 września 2017r. pogoda dopisywała więc uczniowie z wielką chęcią wzięli plastikowe torby...

ZACHWYCIŁY MNIE TAM NIE TYLKO KWIATY JAŚMINU

Rozmawiamy z Dagmarą Miałkowską, pochodzącą z Lidzbarka, która kilka miesięcy pracowała jako wolontariuszka w Indiach, a nam opowiada o swojej fascynacji tamtejszą kulturą.

Kiedy zainteresowałaś się kulturą Indii? Od dawna przyciągały mnie Indie, ale brakowało mi głębszej wiedzy...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »