Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Profil użytkownika Wojciech

CERTYFIKAT DLA "EKO - SZÓSTECZKI"

Przedszkole nr 6 działające w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim może poszczycić się uzyskaniem Certyfikatu Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Przyjazna Środowisku". Odbioru wyróżnienia dokonała 4 grudnia 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie dyrektor Zespołu Elżbieta Aleksandrowicz w towarzystwie wicedyrektor Marii Felenczak.

POMÓC W ODBIORZE BODŹCÓW

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim od 1 października 2018 r. działa sala integracji sensorycznej. Wykwalifikowana specjalistka z tego zakresu prowadzi w niej zajęcia dla uczniów.

Sala służy do prowadzenia różnych form pracy z dziećmi mającymi trudności z odbiorem i przetwarzaniem...

„DAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA”

To hasło akcji zbiórki pluszaków dla dzieci z wadami i chorobami serca, którzy są pacjentami Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Olsztynie, która odbywała się w listopadzie z inicjatywy Fundacji Serduszko. Włączyła się do niej także społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim.

ZWYCIĘSKA ETIUDA TEATRALNA Z LIDZBARSKIEJ „CZWÓRKI”

7 listopada 2018 roku klasy siódme z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim wzięły udział w miejskim konkursie profilaktyczno – wychowawczym pod hasłem ,,To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień”, którego organizatorami byli: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Grupa Wsparcia Pedagogów oraz Lidzbarski Dom Kultury.

TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA…

20 listopada 2018 r. w murach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim zagrała na zaproszenie dyrekcji Kapela Na Każdą Okazję. Wystąpiła z koncertem „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…” złożonym z pieśni patriotycznych i niepodległościowych.

PRZETRWAĆ JESIEŃ I ZIMĘ W… BIBLIOTECE

Biblioteka szkolna działająca w lidzbarskiej „czwórce” przygotowała dla odwiedzających ją uczniów na jesienno – zimowy czas niemało atrakcji. Nie tylko książki bowiem powodują, że biblioteka żyje, ale wszelkie działania okołoczytelnicze, które sprawiają, że dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe umiejętności czy choćby przyjemnie spędzić czas po lekcjach.

100 KSIĄŻEK DZIECIŃSTWA NA 100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

27 października 2018 r. podczas festynu w lidzbarskiej „czwórce” przeprowadzono akcję „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my czytamy”. Polegała ona na wybraniu 100 najpopularniejszych polskich książek dla dzieci i młodzieży z okazji 100 – lecie odzyskania niepodległości. Na szczycie listy znalazła się "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy.

POLACY, OD KTÓRYCH WARTO SIĘ UCZYĆ

Lidzbarska „czwórka” od kilkunastu już lat w ostatnią sobotę października organizuje festyn integracyjny „Spotkajmy się – Poznajmy się”. Każdy jest poświęcony innej tematyce. W tym roku z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przyświecało mu hasło „Wybitni Polacy”. Patron szkoły papież Jan Paweł II mówił, iż nie będzie wolnej ojczyzny bez odpowiednio ukształtowanych ludzi. Takie przesłanie przyświecało w tym roku organizatorom festynu.

ABY PRZYBLIŻYĆ DZIEDZICTWO WIELKIEGO RODAKA.

Lidzbarska „czwórka”, której patronem jest Jan Paweł II jak zwykle czynnie włączyła się w ogólnopolskie obchody Dni Papieskich. W tym roku zaangażowanie w akcję było większe, a to z racji, że obecnie obchodzimy 40 rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Piotrową.

MAM W SOBIE MAGNES PRZYCIĄGAJĄCY CIEKAWYCH LUDZI

- Przyjechałam, aby zabrać was w ekskluzywne miejsca i kraje oraz opowiedzieć o ciekawych ludziach, których spotkałam podczas moich podróży – powiedziała Magda Omilianowicz, pisarka, reporterka i podróżniczka rozpoczynając spotkanie autorskie z lidzbarską młodzieżą, które odbyło się 24 października 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »