Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Profil użytkownika Wojciech

Nowa świetlica w lidzbarskiej "czwórce"

13 czerwca 2018 r. Burmistrz Miasta Pan Jacek Wiśniowski uroczyście otworzył w lidzbarskiej "czwórce" nową świetlicę.

KAROLIADĄ CZCIMY PAMIĘĆ PAPIEŻA POLAKA

Tradycyjnie co roku w ramach odchodów święta Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lidzbarku Warmińskim organizowany jest Turniej Piłki Nożnej „Karoliada”, na który są zapraszane szkolne drużyny piłkarskie z całego powiatu. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Pan Jacek Wiśniowski.

PRZEDWAKACYJNE SUKCESY LIDZBARSKIEJ „CZWÓRKI”

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim wprawdzie już czekają na zasłużone wakacje, ale nie spoczywają na laurach i do samego końca roku szkolnego starają się dawać wszystko z siebie rozwijając swoje umiejętności i odnosząc sukcesy w rozmaitych konkursach.

Czytanie na bulwarze

Bulwar nad Łyną w Lidzbarku Warmińskim powstał w 2017 roku i od razu stał się ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta oraz magnesem przyciągającym turystów. Uczniowie lidzbarskiej ‘czwórki” postanowili pokazać, że stanowi on też dobre miejsce do… czytania. Sprzyjają temu gęsto ustawione ławeczki, piękne plenery i bliskość przyrody. Relaks w takim otoczeniu z książką w ręku to niezapomniane przeżycie!

WIERSZE MOJE SĄ ROZMOWĄ

24 maja 2018 r. Oranżeria Kultury zaprosiła wszystkich miłośników słowa na niebywałą ucztę literacką. Tego dnia bowiem po raz pierwszy w Lidzbarku Warmińskim swoje spotkanie autorskie miał Wojciech Kass – autor kilkunastu tomików poetyckich, członek redakcji gdańskiego pisma „Topos”; znany jednak szerszej publiczności jako dyrektor Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu i opiekun spuścizny poety.

W KRAINIE SENSOLOGOPEDII

28 lutego 2018r. z plecakami na plecach dzieci z Przedszkola nr 6 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim udały się w podróż do krainy ślimaka Ferdka. Przed wyprawą wzmocniły mięśnie całego ciała oraz buzi i języka. Zgodnie z instrukcją przygotowaną przez Ferdka przystąpiły do wykonywania różnych niełatwych zadań, dzięki którym dotarły do swojego przyjaciela.

Anioły pilnują nas

16 stycznia 2017 r. lidzbarską "czwórkę" odwiedziły anioły. Jak głosi przysłowie, przybyły tam ślizgając się po słonecznych promieniach. Tego dnia bowiem odbyło się w murach szkoły wielkie widowisko słowno - muzyczno - taneczne "Styczniowe Anioły".

Wyrwana z życia. Wspominając Anetę Stankiewicz

4 grudnia 2017r. po dzielnej walce z ciężką chorobą w wieku 40 lat zmarła Aneta Stankiewicz, ceniona nauczycielka i bibliotekarka szkół w Kłębowie, Runowie i Lidzbarku Warmińskim.

Poznałem Anetę dziewięć lat temu na spotkaniu wigilijnym dla bibliotekarzy z naszego regionu. Od razu przyciągnęła...

Wywróż sobie książkę

Pod takim hasłem w bibliotece szkolnej lidzbarskiej "czwórki" odbyły się andrzejkowe wróżby książkowe.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem podeszli do całego przedsięwzięcia. Oprócz poszczególnych osób na przerwach przychodziły do biblioteki całe klasy. Dzieci wyciągały z kosza karteczki...

Nietypowa lekcja historii

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim w ciekawy sposób uczczono 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy VIIB wraz z wychowawczynią Mirosławą Fesnak zorganizowali "nietypową lekcję historii". Składało się na nią spotkanie z Józefem Piłsudskim, w którego rolę wcielił się pan gen. Józef Zysk, założyciel domu Pamięci J. Piłsudskiego w Rogóżu.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »