Sobota, 16 grudnia 2017. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Profil użytkownika Wojciech

Wyrwana z życia. Wspominając Anetę Stankiewicz

4 grudnia 2017r. po dzielnej walce z ciężką chorobą w wieku 40 lat zmarła Aneta Stankiewicz, ceniona nauczycielka i bibliotekarka szkół w Kłębowie, Runowie i Lidzbarku Warmińskim.

Poznałem Anetę dziewięć lat temu na spotkaniu wigilijnym dla bibliotekarzy z naszego regionu. Od razu przyciągnęła...

Wywróż sobie książkę

Pod takim hasłem w bibliotece szkolnej lidzbarskiej "czwórki" odbyły się andrzejkowe wróżby książkowe.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem podeszli do całego przedsięwzięcia. Oprócz poszczególnych osób na przerwach przychodziły do biblioteki całe klasy. Dzieci wyciągały z kosza karteczki...

Nietypowa lekcja historii

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim w ciekawy sposób uczczono 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy VIIB wraz z wychowawczynią Mirosławą Fesnak zorganizowali "nietypową lekcję historii". Składało się na nią spotkanie z Józefem Piłsudskim, w którego rolę wcielił się pan gen. Józef Zysk, założyciel domu Pamięci J. Piłsudskiego w Rogóżu.

ŻYCIE CUKREM ZNACZONE

Cukrzyca dotyka również najmłodszych. Chcąc uświadomić nauczycielom, jak powinni się zachować, gdy choremu dziecku w szkole spadnie lub podniesie się glukoza we krwi, dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim zorganizowała nietypowe szkolenie. Nie dotyczyło ono bowiem problemów stricte pedagogicznych, lecz miało na celu zapoznanie pedagogów z zagadnieniami tej przewlekłej choroby.

FESTYN POD ZNAKIEM UPCYKLINGU

W sobotę 21 października 2017 r. w lidzbarskiej "czwórce" było bardzo gwarno, bo na XV Festyn Integracyjny "Spotkajmy się, poznajmy się" odbywający się w tym roku pod hasłem: "Art- Eko. Drugie życie śmieci" przyszli uczniowie z rodzicami, z rodzeństwem, z babciami i dziadkami.

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

29 września 2017 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim obchodzono Dzień Głośnego Czytania. W Polsce ma on już 17-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych korzyści płynących z głośnego czytania. Uroczystości szkolnej towarzyszyło hasło: "Czytanie łączy pokolenia".

NIE MA ŚMIECI, SĄ SUROWCE

Jak co roku, tak i teraz uczniowie lidzbarskiej "czwórki" wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Odbywało się ono tym razem pod hasłem: "Nie ma śmieci - są surowce".

W piątek 15 września 2017r. pogoda dopisywała więc uczniowie z wielką chęcią wzięli plastikowe torby...

ZACHWYCIŁY MNIE TAM NIE TYLKO KWIATY JAŚMINU

Rozmawiamy z Dagmarą Miałkowską, pochodzącą z Lidzbarka, która kilka miesięcy pracowała jako wolontariuszka w Indiach, a nam opowiada o swojej fascynacji tamtejszą kulturą.

Kiedy zainteresowałaś się kulturą Indii? Od dawna przyciągały mnie Indie, ale brakowało mi głębszej wiedzy...

Pokochaj książek świat...

27 lutego 2017 roku uczniowie klas pierwszych z lidzbarskiej "czwórki" przeżywali pasowanie na czytelnika.

W specjalnie udekorowanej na tę okoliczność bibliotece pojawili się najmłodsi uczniowie szkoły, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez aktyw biblioteczny, złożyć przyrzeczenie...

Każda fotografia jest spotkaniem

Rozmawiamy z Markiem Witanowskim, fotografikiem, którego wystawę prac „Bella znaczy piękna” można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim.

Od kiedy interesuje się Pan fotografią? W jakich okolicznościach pojawił się w Pana życiu aparat? Fotografuję od ponad...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »