Niedziela, 22 października 2017. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Profil użytkownika Wojciech

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

29 września 2017 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim obchodzono Dzień Głośnego Czytania. W Polsce ma on już 17-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych korzyści płynących z głośnego czytania. Uroczystości szkolnej towarzyszyło hasło: "Czytanie łączy pokolenia".

NIE MA ŚMIECI, SĄ SUROWCE

Jak co roku, tak i teraz uczniowie lidzbarskiej "czwórki" wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Odbywało się ono tym razem pod hasłem: "Nie ma śmieci - są surowce".

W piątek 15 września 2017r. pogoda dopisywała więc uczniowie z wielką chęcią wzięli plastikowe torby...

ZACHWYCIŁY MNIE TAM NIE TYLKO KWIATY JAŚMINU

Rozmawiamy z Dagmarą Miałkowską, pochodzącą z Lidzbarka, która kilka miesięcy pracowała jako wolontariuszka w Indiach, a nam opowiada o swojej fascynacji tamtejszą kulturą.

Kiedy zainteresowałaś się kulturą Indii? Od dawna przyciągały mnie Indie, ale brakowało mi głębszej wiedzy...

Pokochaj książek świat...

27 lutego 2017 roku uczniowie klas pierwszych z lidzbarskiej "czwórki" przeżywali pasowanie na czytelnika.

W specjalnie udekorowanej na tę okoliczność bibliotece pojawili się najmłodsi uczniowie szkoły, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez aktyw biblioteczny, złożyć przyrzeczenie...

Każda fotografia jest spotkaniem

Rozmawiamy z Markiem Witanowskim, fotografikiem, którego wystawę prac „Bella znaczy piękna” można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim.

Od kiedy interesuje się Pan fotografią? W jakich okolicznościach pojawił się w Pana życiu aparat? Fotografuję od ponad...

Książki jak anioły

Uczniowie klasy V a z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim w pięknej pantomimie przedstawili historię dziewczynki, którą książki strzegły niczym anioły.

"Lubiła czytać. Kiedy była małą dziewczynką, mama siadała przy jej łóżku i razem pozwalały się ponieść magii...

OBOPÓLNA MIKOŁAJKOWA RADOŚĆ

Dokładnie w mikołajki do małych Afrykańczyków z okolic Tchamby w Togo trafiły paczki z upominkami, które zebrały dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim.

Jak co roku, tak i teraz uczniowie z lidzbarskiej „czwórki” włączyli się w akcję „Spraw radość koledze...

DRUGIE OZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

W lidzbarskiej „czwórce” obchody Dnia Niepodległości przebiegały nietypowo. Organizatorzy skupili się "drugim odzyskaniu niepodległości", jakie miało miejsce za sprawą "Solidarności" pod przywództwem Lecha Wałęsy. Wydarzenia Sierpnia 80 w ich myśli stały się niejako „odnowieniem” czynu Józefa Piłsudskiego z 1918 roku.

Te kryminały dają do myślenia

Czytaniem zarazili mnie rodzice. Odkąd pamiętam książki zawsze mi towarzyszyły, były obok, na wyciągnięcie ręki, zawsze dostępne, przyjazne, oswojone… Tyle ich już przeszło przez moje ręce i oczy, że gdybym miał je policzyć, to nie wiem, czy bym zdołał. Poproszony zatem przez redakcję o polecenie ulubionej książki znalazłem się w nie lada kłopocie.

Przystanek "Pasja"

„Nie wiedziałam, że w Lidzbarku mieszka taka zdolna pani”, „Mozolna praca, mało kto tak umie”, „Sezam pomysłów” „Zdolność i pracowitość”- to tylko niektóre z opinii osób, które zetknęły się z „cudeńkami”, jakie wychodzą spod ręki utalentowanej plastycznie lidzbarczanki pani Joanny Gil.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »