Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Podziel się:

Podziel się:

Nowa szkoła w Żegotach

Na mapie szkół w powiecie lidzbarskim pojawiła się nowa placówka. Choć ma status szkoły niepublicznej, nauka w niej jest całkowicie bezpłatna.

Pierwszy dzwonek w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Żegotach zabrzmiał wraz z początkiem września. Powstała na w miejscu likwidowanej wkrótce publicznej podstawówki, a już dziś uczęszcza do niej blisko 30 uczniów w klasach 4-8. Zmieniła się także kadra pedagogiczna.- W tym roku budynek będziemy dzielić wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Żegotach, ale już planujemy rozwój naszej placówki – zapowiada nauczycielka, Marta Wagner. Początek roku szkolnego poprzedziła msza święta w intencji uczniów w oddalonym o kilkadziesiąt metrów kościele pw. św. Jana Ewangelisty.

Następnie odbył się uroczysty apel. Obecny na nim wójt gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk pogratulował dyrektor Marcie Turzyńskiej-Lange i obiecał swoje wsparcie.

To będzie szkoła wyjątkowa w powiecie lidzbarskim. Przede wszystkim nauczyciele nie będą stawiali złych ocen zgodnie z tzw. metodą„zielonego ołówka”. Prace oceniane będą przez wskazywanie poprawnie wykonanych poleceń, a nie błędów, co według najnowszych badań ma ogromny wpływ nie tylko na motywację dzieci, ale w efekcie na większe przykładanie się do pracy. Inną metodą nauczania stosowaną w szkole jest TOC, czyli metoda ucząca logicznego myślenia. Nie ma tu miejsca na „wykuwanie”, a nacisk kładziony jest na kreatywne rozwiązywanie problemów. Uczniowie samodzielnie podejmują decyzję i nie muszą myśleć według ustalonego klucza. Jak potwierdzają badania, dzieci, które same rozwiązują problemy nie boją się podejmować ryzyka i są bardziej kreatywne oraz lepiej przystosowane do dynamicznie zmieniającego się świata.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa to nowoczesna szkoła przygotowana do kształcenia dzieci na wysokim poziomie, a nauka jest tu bezpłatna, tak jak w szkołach publicznych. Różne są za to metody nauczania oraz cel pani dyrektor, aby stworzyć szkołę, z której dzieci nie będą chciały wychodzić.

ok

fot.01 Pierwsi uczniowie i nauczyciele nowej szkoły
fot.02 Lekcja języka angielskiego nie musi odbywać się w klasie
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Kamil Onyszk oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Nowa szkoła niepubliczna w Żegotach
Oceń artykuł:

(0)