Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Profil użytkownika Kamil Onyszk

Nareszcie jestem na emeryturze

Publikowaliśmy wspomnienia lidzbarczanki, Krystyny Tomaszewskiej, którą wojenne losy przywiodły na Warmię. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądał burzliwy czas powojennych losów naszego kraju z perspektywy mieszkanki małego prowincjonalnego miasteczka. Czas na czasy bardziej współczesne, które z niezwykłą spostrzegawczością opisuje pani Krysia.

Trzecie Batizado w Lidzbarku Warmińskim

Przez weekend 15-17 marca Lidzbark Warmiński był stolicą brazylijskiej sztuki walki capoeira. W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Polnej ponad 200 osób wzięło udział w treningach pod bacznym okiem mistrzów z Brazylii.

Lidzbark Warmiński odwiedziła w tym roku rekordowa liczba gości, którzy...

Początek pracy zawodowej

Krystyna Tomaszewska, która do Lidzbarka Warmińskiego przyjechała wraz z rodzicami tuż po wojnie, jest już dorosłą kobietą i właśnie rozpoczyna swoją pierwszą, prawdziwą pracę. Początki nie były łatwe, jednak wkrótce pojawiły się arytmometry... .

Imieniny Mikołaja spędzili w szkole

Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żegotach chętnie zostały w szkole... na noc. Wszystko w imię dobrej zabawy i oczekiwania na specjalnego gościa. A na kolację była pizza.

Jak widać nasi uczniowie z przyjemnością zostają w szkole nawet na całą noc. Oczywiście o nauce tym razem nie było...

List do redakcji

Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są dniami zadumy i refleksji. Zastanawiamy się nad sensem istnienia na tej ziemi. Życie tak szybko przemija, że myśli te nawiedzają nas dopiero, gdy spostrzeżemy, że jesteśmy już starzy, a do takiego wniosku dochodzimy odwiedzając groby naszych bliskich, przyjaciół, znajomych.

Pierwszą pracę podjęłam w 1953 roku

Rozpoczął się nowy rozdział w moim życiu. Dyrektor szkoły pan Kazimierz Moroz, który niedawno objął posadę, ponieważ poprzednik odszedł na emeryturę, zauważył moje możliwości i inicjatywę jaką wówczas tryskałam i zaproponował mi pracę w mojej szkole na stanowisku magazyniera.

Pierwszą pracę podjęłam w 1953 roku

Rozpoczął się nowy rozdział w moim życiu. Dyrektor szkoły pan Kazimierz Moroz, który niedawno objął posadę, ponieważ poprzednik odszedł na emeryturę, zauważył moje możliwości i inicjatywę jaką wówczas tryskałam i zaproponował mi pracę w mojej szkole na stanowisku magazyniera.

Nowa szkoła w Żegotach

Na mapie szkół w powiecie lidzbarskim pojawiła się nowa placówka. Choć ma status szkoły niepublicznej, nauka w niej jest całkowicie bezpłatna.

Pierwszy dzwonek w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Żegotach zabrzmiał wraz z początkiem września. Powstała na w miejscu likwidowanej wkrótce publicznej...

To był bal, czyli jak uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce

Przed Wami kolejna część wspomnień lidzbarczanki Krystyny Tomaszewskiej. Właśnie kończy "zawodówkę" i w przeddzień podjęcia pierwszej pracy, wraz z koleżankami i kolegami organizują pierwszy taki bal w historii szkoły. A majonez ukręciła sama...

Wszędzie były kołchoźniki, ale my mieliśmy radio

Władza miała na oku nielicznych posiadaczy odbiorników radiowych, a propaganda sączyła się z sieci podłączonych przewodami głośników. Informacje i zachodnia muzyka były zabronione, a młodzież spotkana po godzinie 20-tej była legitymowana przez nauczycieli i milicję. Przeczytajcie kolejną część wspomnień Krystyny Tomaszewskiej, która kończy właśnie szkołę zawodową.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »