Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Profil użytkownika Kamil Onyszk

Niewybuch w jednostce wojskowej. Ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków

Na niebezpieczne znalezisko natrafiono w czwartek, 9 stycznia w lidzbarskiej jednostce wojskowej nr 2039. Podczas robót ziemnych pracownicy zauważyli metalowe przedmioty przypominające broń. Szybko okazało się, że to uzbrojone pociski moździerzowe.

Wośp Orneta

WOŚP Orneta

fot. facebook/urzadmiastaorneta

Wośp

Tak WOŚP zagrał w Lubominie.

fot. Facebook/wośplubomino

WOŚP

Tak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Lidzbarku Warmińskim

Nareszcie jestem na emeryturze

Publikowaliśmy wspomnienia lidzbarczanki, Krystyny Tomaszewskiej, którą wojenne losy przywiodły na Warmię. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądał burzliwy czas powojennych losów naszego kraju z perspektywy mieszkanki małego prowincjonalnego miasteczka. Czas na czasy bardziej współczesne, które z niezwykłą spostrzegawczością opisuje pani Krysia.

Trzecie Batizado w Lidzbarku Warmińskim

Przez weekend 15-17 marca Lidzbark Warmiński był stolicą brazylijskiej sztuki walki capoeira. W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Polnej ponad 200 osób wzięło udział w treningach pod bacznym okiem mistrzów z Brazylii.

Lidzbark Warmiński odwiedziła w tym roku rekordowa liczba gości, którzy...

Początek pracy zawodowej

Krystyna Tomaszewska, która do Lidzbarka Warmińskiego przyjechała wraz z rodzicami tuż po wojnie, jest już dorosłą kobietą i właśnie rozpoczyna swoją pierwszą, prawdziwą pracę. Początki nie były łatwe, jednak wkrótce pojawiły się arytmometry... .

Imieniny Mikołaja spędzili w szkole

Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żegotach chętnie zostały w szkole... na noc. Wszystko w imię dobrej zabawy i oczekiwania na specjalnego gościa. A na kolację była pizza.

Jak widać nasi uczniowie z przyjemnością zostają w szkole nawet na całą noc. Oczywiście o nauce tym razem nie było...

List do redakcji

Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są dniami zadumy i refleksji. Zastanawiamy się nad sensem istnienia na tej ziemi. Życie tak szybko przemija, że myśli te nawiedzają nas dopiero, gdy spostrzeżemy, że jesteśmy już starzy, a do takiego wniosku dochodzimy odwiedzając groby naszych bliskich, przyjaciół, znajomych.

Pierwszą pracę podjęłam w 1953 roku

Rozpoczął się nowy rozdział w moim życiu. Dyrektor szkoły pan Kazimierz Moroz, który niedawno objął posadę, ponieważ poprzednik odszedł na emeryturę, zauważył moje możliwości i inicjatywę jaką wówczas tryskałam i zaproponował mi pracę w mojej szkole na stanowisku magazyniera.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »