Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

Szkoła Podstawowa nr 3 ponownie włączyła się w akcję BohaterON – włącz historię !

Uczniowie TRÓJKI po raz kolejny udowodnili, że temat Ojczyzny, walki o jej niepodległość i pamięci o wszystkich uczestnikach tych działań jest im bliski. Udział w akcji BohaterON to podziękowanie za wolną Ojczyznę.

Szkoła Podstawowa nr 3 ponownie włączyła się w akcję BohaterON – włącz historię !

W październiku 2019r. uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, pt. „BohaterON – włącz historię!”, która jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek pocztowych. W bieżącym roku uczestnicy akcji samodzielnie wykonywali takie kartki. Łącznie uczniowie naszej szkoły przygotowali 125 kartek z życzeniami.
DLACZEGO BOHATERON?
Jak podają pomysłodawcy projektu „Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on - off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.”
Uczniowie TRÓJKI po raz kolejny udowodnili, że temat Ojczyzny, walki o jej niepodległość i pamięci o wszystkich uczestnikach tych działań jest im bliski. Udział w akcji to podziękowanie za wolną Ojczyznę.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Rutkowska
Oceń artykuł:

(0)