Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

"Ale to już było..."

Zakończenie działalności Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim

„Ale to już było…”
Ostatni absolwenci, ostatni uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego, ostatnie rozdanie świadectw, nagród i dyplomów, ostatni wpis do Złotej Księgi…ostatni dzwonek.
Działalność Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim została zakończona. Uczestnikami tego wydarzenia byli zaproszeni goście: burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Pan Jacek Wiśniowski, dyrektorzy lidzbarskich szkół, przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Magdalena Matusiak, rodzice tegorocznych absolwentów, nauczyciele, pracownicy obsługi. Najważniejszymi uczestnikami tej uroczystości byli oczywiście trzecioklasiści, dzisiaj już absolwenci Gimnazjum nr 2 a jej gospodarzem – dyrektor mgr Czesław Sienkiewicz, który pełnił tę funkcję przez 20 lat funkcjonowania placówki. Burmistrz Miasta, Pan Jacek Wiśniowski, podziękował dyrektorowi i nauczycielom za trud, jaki wkładali w wykształcenie i wychowanie tylu pokoleń młodych ludzi. Życzył spełnienia zawodowego w nowych placówkach oświatowych. Absolwentom, obok życzeń wspaniałych wakacji, zwrócił uwagę na ogromną funkcję wiedzy, wyborów życiowych i odpowiedzialności za nie w kolejnych etapach życia.
Piotr Kosacz, uczeń kl. IIIa, odebrał Nagrodę Szkoły, Konrad Szostak – Nagrodę Sportowca (kat. chłopców) zaś Martyna Szuksztul w kat. dziewcząt.
W gronie wyróżnionych znaleźli się laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
Piotr Kosacz – laureat z fizyki i finalista z chemii oraz z matematyki
Patrycja Barnikowska i Oliwia Bielec – laureatki z chemii
Kinga Sawicka, Angelika Licznerska, Hanna Kasperowicz i Aleksandra Steckiewicz – finalistki z chemii
Jakub Żurawski - finalista z geografii
Szczególnie wyróżniający się w nauce uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy. Do Złotej Księgi Absolwentów wpisały się aż 23 osoby (uczniowie ci uzyskali średnią ocen 5,00 i wyżej). Wręczono również nagrody za osiągnięcia sportowe i pracę na rzecz szkoły. W wielkim skupieniu słuchaliśmy ostatniego ślubowania absolwentów, a w oku pojawiła się łza, gdy uroczystość opuszczał sztandar szkoły.
Cóż, reforma oświatowa zdecydowała o zamknięciu gimnazjów po 20 latach ich funkcjonowania. Gimnazjum nr 2 może poszczycić się wieloma sukcesami zarówno w kwestii dydaktyki jak i sportu. Nie obce nam były też konkursy recytatorskie, krasomówcze, literackie i artystyczne, dlatego mamy nadzieję, że wpisało się pozytywnie w historię miasta i historię wielu rodzin.
Wszystkim Rodzicom i opiekunom naszych absolwentów dziękujemy za współpracę. Pamiątkowe zdjęcia ze strony szkoły może będą uzupełnieniem tych wspomnień.

Anna Rutkowska


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Rutkowska oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: "Ale to już było..." koniec działalności Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)