Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Podziel się:

Podziel się:

Wizyta Gimnazjum nr 2 w Werlte

Ponownie gościliśmy w Werlte. Za rok my będziemy gospodarzami !

Wizyta Gimnazjum nr 2 w Werlte

Kolejny już raz od ponad 10 lat współpracy międzyszkolnej Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim z Albert Trautmann Schule w Werlte uczniowie naszej placówki gościli od 27.05 do 01.06. 2018r. u rodzin swoich partnerów niemieckich. Gospodarze powitali nas serdecznie transparentem w języku polskim a młodzież bardzo szybko odnalazła swojego partnera. Wizyta tradycyjnie zaczęła się od spotkania w szkole, a następnie oficjalnego powitania w ratuszu przez burmistrza miasta. Tygodniowy program obfitował w wiele nowości a były to: wyjazd do holenderskiego zoo w Emmen, próba sił w lesie wspinaczkowym w Surwold, zwiedzanie stoczni Mayerwerft w Papenburgu oraz miasteczka portowego Leer. Uczniowie podczas wizyty zostali bardzo ciepło przyjęci przez rodziny goszczące, a cała grupa niesamowicie się zintegrowała. Każdy dzień wymiany poprzez rodzinną atmosferę gospodarzy zacieśniał więzy uczestników. Pobyt zwieńczył wspólny grill zorganizowany przez rodziców. Istotą udanej wymiany stały się powstałe przyjacielskie relacje młodzieży. Uczniowie porozumiewali się po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Spotkanie zaowocowało chęcią rewizyty i zaproszeniem młodzieży niemieckiej do Lidzbarka Warmińskiego w przyszłym roku. Pożegnanie ze łzami i w uściskach potwierdziło, że wymiana była udana.
Koordynatorem wymiany ze strony niemieckiej była Irmgard Neubert. Polską grupą opiekowali się dyrektor, Czesław Sienkiewicz, Maciej Lipczyński oraz Euzebiusz Raiński.
Podziękowania: Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za dofinansowanie projektu, oraz Firmie „Trans-Her” Henryk Serwach za bezpieczną podróż i znakomitych kierowców.

Tekst opracował nauczyciel języka niemieckiego w Gimnazjum nr 2 Maciej Lipczyński.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Rutkowska
Oceń artykuł:

(0)