środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

Odwiedziny młodzieży z zaprzyjaźnionego Werlte

To kolejna wizyta młodzieży z Niemiec w Lidzbarku Warmińskim

Wymiana młodzieży z Albert Trautmann-Schule Oberschule z Werlte
w Gimnazjum 2 w Lidzbarku Warmińskim
Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim gościli w dniach 19-24.03.2017r. kolejny raz w swoich rodzinach rówieśników z partnerskiej szkoły Albert Trautmann Schule-Oberschule w Werlte. Była to wizyta będąca wynikiem blisko ponad dziesięcioletniej współpracy szkół w ramach partnerstwa. Program odwiedzin został dostosowany do wiosennych warunków pogodowych i posiadał charakter warsztatowy o tematyce kulturalno-poznawczej i sportowej.
Pierwsze dwa dni to udział w próbach i występach młodzieży z Gimnazjum nr 2 w siódmej edycji konkursu Mam Talent w LDK poprzedzony oficjalnym przyjęciem przez Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego, Pana Jacka Wiśniowskiego w Urzędzie Miasta. Goście podczas wizyty w naszym mieście odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną i Zamek Biskupów Warmińskich, gdzie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach. Wycieczka krajoznawcza po regionie to udział w warsztatach dla młodzieży pt: „Wycinanka i malowania na szkle” w Muzeum Skansenu w Olsztynku oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne w Parku Trampolin Jump Street w Olsztynie. Kolejny dzień spotkania to wizyta w Termach Warmińskich, ich zwiedzanie i wspólna gra w kręgle a wieczorem grill w hotelu „Perła Warmii”. Udział w zajęciach lekcyjnych z języka niemieckiego i fizyki oraz rozgrywki sportowe to ostatnie punkty naszej gościny. Młodzież, aktywnie uczestnicząc w przygotowanych atrakcjach naszego programu, kultywowała dotychczasowe oraz nawiązywała nowe znajomości wśród rówieśników. Sukces pobytu nie mógłby być osiągnięty, gdyby nie zaangażowanie i opieka rodziców uczniów goszczących. Zadowoleni z pobytu goście zaprosili naszych gimnazjalistów na kolejną rewizytę do Werlte. Młodzieżą niemiecką opiekowały się goszczące u nas Irmgard Neubert i Hedwig Beckmann, a wymianę po stronie polskiej przygotował i koordynował Maciej Lipczyński. Była ona współfinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
Podziękowania: Pan Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Panie: Anna Puszcz, Izabela Treutle i Beata Błażejewicz-Holzhey, Hotel Perła Warmii, rodzice uczniów goszczących z Gimnazjum nr 2, dyrektor i pracownicy Gimnazjum nr 2, którzy uczestniczyli w organizacji wymiany.
Maciej Lipczyński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Rutkowska
Oceń artykuł:

(0)