Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Wróżki i św. Mikołaj w Gimnazjum nr 2

Najpierw wróżki a potem św. Mikołaj, czyli niecodzienni goście w Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warm.


ANDRZEJKI

Wróżby andrzejkowe to coroczna tradycja naszej szkoły. Również w tym roku uczniowie klas IIIa, IIIb i IIIc postanowili zorganizować takie wydarzenie.
Dnia 30 XI, a więc w dzień imienin Andrzeja, uczniowie wszystkich klas mieli okazję poznania treści swoich wróżb andrzejkowych. Sala multimedialna na jeden dzień zamieniła się w pokój wróżb. W klasie zapalone były tylko świeczki, a okna zostały zasłonięte, co pomagało wprowadzić w klimat czarów i magii. Każde stanowisko z wróżbami było odpowiednio jak na tę okazję przyozdobione, a uczniowie przygotowujący wydarzenie zadbali także o swoją charakteryzację, by jak najbardziej upodobnić się do wróżbitów i jasnowidzów. Przygotowali oni 9 stanowisk z czarami. Można było między innymi poznać imię swojej przyszłej miłości, zjeść ciasteczko z wróżbą, zobaczyć co przepowiadają nam karty, czy nawet dowiedzieć się przyszłości przez wróżenie z ręki.
Wszystkim podobały się tegoroczne wróżby. Opiekę nad uczniami przygotowującymi je, sprawował opiekun samorządu szkolnego, pan Maciej Lipczyński.
MIKOŁAJKI

Dnia 6 XII w naszej szkole uczniowie klas IIIa, IIIb i IIIc zorganizowali szkolne MIKOŁAJKI. Święty Mikołaj dotarł do wszystkich wraz z grupą swoich śnieżynek, elfów i reniferów. Uczniowie dostawali cukierki, ale dopiero po zaśpiewaniu piosenki specjalnie przygotowanej dla samego Mikołaja, nauczyciele otrzymywali babeczki, pieczone przez członkinie Samorządu Uczniowskiego. Gimnazjaliści tego dnia ubrani byli na czerwono, mieli mikołajowe czapki lub inne świąteczne akcesoria. Na każdej przerwie przy szkolnej choince czekał na wszystkich Mikołaj, by zrobić zdjęcie z chętnymi osobami. Uczniom bardzo spodobał się ten pomysł. Obchody MIKOŁAJEK w naszej szkole były wesołe, a przy tym bardzo udane.Patrycja Żurawska kl. III c
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Rutkowska
Oceń artykuł:

(0)