Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Podsumowanie pokazów muzealnych w Małym Amfiteatrze

Cztery spotkania i cudowni odwiedzające. Mały amfiteatr to miejsce, które pozwalało na długie rozmowy i wspomnienia.

W ramach dofinansowania ze środków Stowarzyszenia Kobiet Miej Marzenia z grantu "Charytatywnie Aktywnie 2019 Spełniamy marzenia... nie tylko nasze" grupa wolontariuszy przygotowała cykl wystaw plenerowych. Szczególne podziękowania dla Adriana i Macieja Voss oraz Bartosza Przygockiego

Projekt muzealny rozpoczął się od budowy kontenera wystawienniczego dostosowanego do potrzeb wystaw mobilnych. Następnie zostały dobrane odpowiednie kategorie przedmiotów zabytkowych tak, aby dopasować wystawy do różnych grup wiekowych.
Ekspozycje podzielono na kategorie:
• Warsztat Szewca i Krawca
• Warsztat Kowalski
• Lidzbark w czasach PRL
• Wyposażenie Kuchenne
• Stare banknoty i papiery wartościowe
• Ołowiane zabawki z początku XX wieku.
Dodatkowo uzupełniono wystawy o umundurowanie z grup rekonstrukcyjnych działających w Lidzbarku Warmińskim. Zakup tablic edukacyjnych pozwolił na zwiększenie efektywności przekazu informacji oraz uatrakcyjnił ekspozycje.

Do współpracy zaproszono Lidzbarski Dom Kultury, który użyczył do pokazów Małego Amfiteatru. Wydarzenie było promowane w Gazecie Lidzbarskiej na Profilach Facebook organizatorów oraz Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim

W ramach projektu odbyły się cztery spotkania plenerowe (listopad 2019), gdzie odwiedzający mogli obejrzeć różne przedmioty związane z przeszłością regionu oraz poznać narzędzia pracy rzemieślników. Była również możliwość zapoznania się z techniką malowania figurek ołowianych.

Pięcioosobowa grupa osób zaangażowanych w realizacje projektu odpowiadała za logistyką samej wystawy oraz przygotowanie i układanie eksponatów na miejscu pokazu w Amfiteatrze.

Przybliżona liczba zwiedzających to około 300 osób jako bezpośrednich odbiorców projektu. Reklama i informacje dotarły również do wielu mieszkańców, którzy deklarowali udział w przyszłych wystawach przewidzianych na rok 2020. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wydarzenie wśród rodzin z dziećmi oraz mieszkańców, którzy mogli odwiedzać ekspozycje z psami, co jest ciekawym pomysłem na nowe wystawy. Mieliśmy również wizytę turystów z Rosji oraz Litwy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: manufaktura dzika
Oceń artykuł:

(0)