Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Podziel się:

Podziel się:

Prace nad bazą danych pochowanych na cmentarzu Armii Radzieckiej ul. Olsztyńska

Są ogólnodostępne listy ale jest wiele dziur i luk. Ciekawy choć mroczny okres zimy roku 1945. Dzięki internetowi zdobywamy nowe informacje i dane. Przegląd działań Muzeum Regionalnego w Lidzbarku Warmińskim.

Mały odpoczynek w okresie świątecznym i podsumowanie źródeł informacji. Okazało się że jesty tego tyle że chwilę trzeba było poświęcić na zebranie materiałów które ułatwią pracę w późniejszym czasie.
Główne front operujące na naszym terenie to 2 i 3 Front Białoruski . Uzupełniłem w końcu skład jednostek i wchodzących w skład poszczególnych związków taktycznych.
Oprócz suchych faktów coraz więcej wychodzi zapisów z walk jak również map.

W tej chwili zaczyna powstawać bazę danych uzupełniających listę ogólnodostępne.

Zrządzeniem losu pierwsze wyszukiwanie skierowało mnie na żołnierza Siemena Isajewa Dmitrowicza. Rocznik 1925.
Wieś Markowa w Rejonie Kurskim 1300 kilometrów od Lidzbarka Warmińskiego,

W tej chwili wiemy w jakiej mogile jest pochowany więc jest możliwość wskazania miejsca ostatniego spoczynku tego młodego człowieka służącego w w 134 Dywizji Strzeleckiej. Ustalam też okoliczności śmierci w trakcie ofensywy w południowej części miasta i tajemniczego wzgórza 134,4.
Zginął gdzieś w okolicach cmentarza w Lidzbarku Warmińskim a pierwotnie pochowano go w mogile zbiorowej na placu mleczarni.

A dziś świąteczna niespodzianka i odpowiedź od Administracji Rejonu Kurskiego w sprawie pomocy w ustaleniu dodatkowych informacji.
Czekam w styczniu może będzie coś więcej wiadomo.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: manufaktura dzika
Oceń artykuł:

(0)