Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Wystawa stała "Historia zapisana w guzikach"

Niepozorne i niedoceniane. Kryjące świadectwa czasu i losy ludzi z przeszłości. Wystawa edukacyjna w Domu Środowisk Twórczych "Ratusz"

Kolejna forma aktywności Warmińsko Mazurskiego Stowarzyszenia Historyczno Kolekcjonerskiego gości już w naszym mieście. Dzięki Wsparciu stowarzyszenia Kobiet "Miej Marzenia" mogliśmy uczestniczyć w programie - Charytatywnie Aktywnie.
Dzięki dofinansowaniu naszego pomysłu powstała wystawa stała prezentująca rzecz tak prozaiczną jak zwykły guzik. Dzięki połączeniu zabytkowych guzików z tablicami edukacyjnymi powstała bardzo nietypowa ale dzięki temu bardzo atrakcyjna dla ‎każdego ciekawego historii miejsca w którym mieszka.
Dwieście lat historii naszego regionu przedstawiona jest przez zgubione guziki wszystkich którzy w mniej lub bardziej dramatycznych okolicznościach byli świadkami swoich czasów.

Stawiamy na formułę otwartą by każdy miał możliwość zwiedzania w dogodnym dla niego czasie . Zapraszamy do korytarza na niskim Parterze Domu środowisk Twórczych "Ratusz' w godzinach pracy placówki. Rozszerzamy w ten sposób możliwości edukacyjne stowarzyszenia i oczekujemy Państwa opinii.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: manufaktura dzika
Oceń artykuł:

(0)