Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Podziel się:

Podziel się:

Spotkania kowalskie po raz drugi w wakacje 2016. Zakończenie Projektu

Drugie spotkanie z rzemiosłem kończy projekt spotkań kowalskich w Lidzbarku Warmińskim przy Domu Środowisk Twórczych . Projekt dofinansowany przez Stowarzyszenie Kobiet Miej Marzenia.

Z końcem sierpnia zakończyliśmy jako nieformalna grupa Partyzanci Historii jeden z ciekawszych projektów jaki mogliśmy realizować. Kolejny raz mogliśmy odtworzyć warsztat kowalski z XIX wieku . Wiadomo że na nowoczesnym sprzęcie ale taki tylko w tej chwili posiadamy, choć są i plany na taki epokowy.
14 sierpnia 2016 roku na tyłach budynku Domu Środowisk Twórczych „Ratusz“ można było zobaczyć pracę kowala jak również zasiąść za stołem i porozmawiać o historii i rekonstrukcji z dala o zgiełku miasta za to w doborowym towarzystwie.
Serdecznie dziękujemy za pomoc finansową Stowarzyszeniu Kobiet Miej Marzenia w ramach grantu „charytatywnie-aktywnie“. Dziękujemy również Wileńskiemu Muszkieterskiemu Pułkowi za obecność i doskonałą lekcję historii.
Do zobaczenia wkrótce ponieważ planowana jest kontynuacja tego rodzaju przedsięwzięć.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: manufaktura dzika oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Wakacyjne spotkania kowalskie dobiegły końca
Oceń artykuł:

(0)