Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Podziel się:

Podziel się:

Pierwsze spotkanie kowalskie za nami....

Pierwsze spotkanie kowalskie za nami . Zapraszamy na kolejne wszystkich chętnych .

Lato na półmetku więc pora na małe podsumowanie projektu realizowanego dzięki wsparciu Stowarzyszeniu Kobiet „Miej Marzenia”. 31 sierpnia mogliśmy jako nieformalna grupa „Partyzanci historii” zrobić pokaz kowalstwa w urokliwym zakątku położonym na uboczu a jednocześnie w centrum miasta. Rozstawiliśmy warsztat kowalski i palenisko .
Dzięki pomocy Wileńskiego Muszkieterskiego Pułku można było poczuć klimat XIX wiecznego garnizonowego miasteczka i nierozłącznych rzemieślników. A wszystko to przy palenisku na węgiel drzewny.

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców jak również turystów odwiedzających nasze miasto. Była możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć jak również praktyczna nauka podstaw kowalstwa. Zapału i chęci nie brakowało . Udało się przekuć kilka pomysłów w gotowe przedmioty w małe dzieła sztuki bez użycia narzędzi z XXI wieku.

Dziękujemy darczyńcom i grantowi „charytatywnie aktywnie” Pora wyczyścić palenisko i zaprosić ponownie wszystkich na 14 sierpnia na podwórze za Domem Środowisk Twórczych w godzinach 12-16 jak również zwiedzanie przedmiotów zgromadzonych przez pasjonatów historii na niskim parterze Domu Środowisk Twórczych
Krótka relacja fotograficzna na zachętę.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: manufaktura dzika oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Dziennikarstwo obywatelskie. Pierwsze spotkanie kowalskie za nami
Oceń artykuł:

(0)