Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Trójkowo - mitologicznie i andrzejkowo

Na przekór szarej i nudnej aurze koniec listopada w Trójce był kolorowy i niezwykły.

Aby tradycji stało się za dość, musiał się odbyć Szkolny Konkurs Mitologiczny. W pewien listopadowy, szary dzień zaroiło się na trójkowym korytarzu i holu od niecodziennie ubranych uczniów, wcielających się w role bogiń i bogów greckich. Klasy i ich drużyny stanęły do walki jak prawdziwi tytani. Opowiadane przez uczennice mity tak wciągnęły słuchaczy, jakby sam boski Apollo przygrywał im w tle na swej lirze. Konkurs strojów, który bezapelacyjnie wygrała klasa Vb. Na koniec pytania indywidualne. Odpowiedzi wystrzeliwały błyskawicznie i celnie jak pioruny ciskane przez Zeusa. Mimo heroicznych wysiłków przedstawicieli obu drużyn minimalnie lepsze okazały się dziewczęta z klasy Va.

Aby kolejnej tradycji stało się za dość, trójkowy samorząd uczniowski zorganizował – 30 listopada - dyskotekę andrzejkową, w czasie której można było powróżyć sobie i wyszaleć się w tańcu. Wróżby przygotowali uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych, zaś dyskotekę poprowadzili chłopcy z klasy VIc.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sylwia pieczykolan oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Trójkowo - mitologicznie i andrzejkowo
Oceń artykuł:

(0)