Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie na Olimpie

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod nazwą: „Aktywne i zdolne mróweczki z lidzbarskiej trójeczki”, wzięła udział w projekcie wspartym finansowo ramach konkursu „Charytatywnie – Aktywnie 2016. Spełniamy marzenia… nie tylko nasze”. Byli to uczniowie z klasy Vb oraz VIa pod kierunkiem wychowawczyń: Katarzyny Tyl-Hatlińskiej i Sylwii Pieczykolan. Celem zadania było zorganizowanie szkolnego teatru lalek.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych „Jak zrobić ekologiczną kukłę teatralną”. Młodzież pracowała w grupkach 2-3 osobowych nad tworzeniem kukły-klasycznej lalki teatralnej, poznała konstrukcję prostej kukły oraz technikę papier-mâché. Technika ta pozwala na ponowne wykorzystanie starych gazet. Każda grupa pracowała nad własną lalką. W zajęciach wzięły również udział chętne osoby z klasy Va.
Uczniowie opracowali scenariusz teatralny o tematyce mitologicznej oraz przygotowali scenografię i kukły. Przedstawienie zostało zaprezentowane wszystkim uczniom naszej szkoły oraz nagrane.
27 października odbył się wyjazd uczniów do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl „Na Warmii … dawno, dawno temu.” Dzieci mogły podziwiać pracę profesjonalnych aktorów.
Zrealizowany spektakl kukiełkowy o tematyce mitologicznej to doskonałe przypomnienie i utrwalenie wiadomości o mitologii greckiej, zaś nagrany filmik będzie urozmaiceniem lekcji języka polskiego w kolejnych latach. Uczniowie zapoznali się z zasadami działania przedstawienia kukiełkowego oraz utworem dramatycznym. Zaznajomienie się z nową techniką plastyczną rozwinęło w nich wyobraźnię i sprawność manualną. Nauczyli się też, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci i wyrzucanie ich do odpowiednich pojemników, ale również ich powtórne ciekawe i pożyteczne wykorzystanie w nauce i zabawie.
Katarzyna Tyl-Hatlińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sylwia pieczykolan oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Spotkanie na Olimpie
Oceń artykuł:

(0)