Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Radosny jubileusz

Obchody jubileuszu mogą być różne: podniosłe, wzruszające, pełne wspomnień, poważne... Uroczystość z okazji 55. urodzin Szkoły Podstawowej nr 3 była po prostu radosna.

Najwięcej radości i zabawy w przebieg całego spotkania wniósł pan Bartek Zdanowicz, który poprowadził je wraz z panią Dorotą Szapiel. Nad sprawnym przebiegiem całej imprezy czuwała pani Agnieszka Mościanica, wspierana przez panią Jagodę Panasiuk, prowadzącą śpiew specjalnie przygotowanych piosenek. Pan Bartek Pacholak wcielił się, dzięki wspaniałemu kostiumowi, w rolę patrona szkoły - Ignacego Krasickiego, zaś wszyscy nauczyciele włączyli się do zabawy, zakładając stroje, w których nie bywają w szkole na co dzień: suknie, kapelusze lub peruki.
Aby zabawa była pełna, musieli dołączyć rodzice, którzy swoim zaangażowaniem sprawili także, iż była ona niezwykła. Państwo Jolanta i Krzysztof Chimik wykonali okazałą piniatę wypełnioną cukierkami. Chyba nie trzeba opisywać, jak wiele emocji wzbudziło rozbijanie jej przez panią dyrektor Alicję Zalewską a następnie przez pana burmistrza Jacka Wiśniowskiego... Dzielnie spisali się również rodzice, których zadaniem było wystrzelenie wspaniałych tub konfetti podczas tradycyjnego "Sto lat".
Najmłodsi uczestnicy święta byli również zadowoleni: po obejrzeniu okolicznościowego filmiku i nietypowej prezentacji o patronie szkoły, stojąc jeszcze w szyku apelowym, odśpiewali piosenki i oglądali przygotowane atrakcje, ale chwilę później mogli spontanicznie bawić się w rytmie zumby lub innej muzyki tanecznej oraz podziwiać pokaz zapaśników LUKS Warmii. Na koniec każdy uczestnik zabawy delektował się kawałkiem urodzinowego tortu.
Przygotowanie takiej uroczystości to spore wyzwanie, ale:
Jak długo nasza szkoła
przyjaciół tylu ma,
tak długo w jej pięknych murach
wspólnota, jedność trwa...
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sylwia pieczykolan
Oceń artykuł:

(0)