Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

"Trójka" i Dzień Ziemi

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 3 w Lidzbarku Warmińskim były częścią projektu „Fascynujący świat małych stworzeń – czyli o różnorodności stawonogów słów kilka". Wiosenne dni - 21 marca i 22 kwietnia - upłynęły nam w tym roku na pogłębianiu naszej wiedzy o owadach.

Jednak obok nauki nie mogło zabraknąć również wspaniałych wierszy i piosenek o stawonogach, które zostały zaprezentowane zgromadzonym w sali gimnastycznej uczniom klas I-III, następnie klas IV-VI. Popłynęły piosenki: "Mucha w mucholocie", "Motylem jestem", "Pszczółka Maja", "Biedroneczki są w kropeczki". Wyrecytowano wiersze: "Żuk", "O ćmie zazdrośnicy", "Konik polny", "Bosa osa" i "Ćma". Wystąpiły uczennice z klas drugich: Justynka Litwin, Ola Jakubowska oraz Zosia Piotrowicz a także dziewczęta z klasy VIa, zaś zaśpiewali i zatańczyli uczniowie z klas: IVa, IVb, Va i VIb.
Po części artystycznej uczniowie klas starszych udali się do gabinetów. Nie czekały ich zwykłe lekcje, ale osiem różnych stanowisk, na których zajęli się następującymi działaniami: oglądaniem świata pod mikroskopem oraz owadów przez lupę, oglądaniem filmików o stawonogach (np.: "Jak powstaje sieć pajęcza"), tworzeniem komputerowego owada, rozwiązaniem krzyżówek oraz quizów na temat owadów, układaniem puzzli z owadami. Gdy uczniów zmęczyła już praca umysłowa, mogli poruszać się, wykonując m.in. wyścig pająków.
Przygotowaniem Dnia Ziemi kierowała pani Katarzyna Tyl-Hatlińska, ale ta wspaniała impreza nie doszłaby do skutku, gdyby nie wspólne działanie uczniów i wychowawczyń z klas I-III oraz uczniów i wychowawców z klas IV-VI. Ponieważ każdy dzielnie wykonał powierzone mu zadanie, dlatego zabawa i nauka tego dnia poszły sprawnie i przyniosły uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sylwia pieczykolan
Oceń artykuł:

(0)